جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

۵/۵ - (۳ امتیاز)

شاید شنیده باشید که جراحی زیبایی بینی یکی از دشوارترین جراحی های پلاستیک است. ممکن است این درست باشد، اما جراحان بینی با تجدید نظر برای رفع هر گونه مشکلی که ممکن است بینی داشته باشد تلاش می کنند. به عنوان مثال ، پوست ضخیم بینی را در نظر بگیرید. حتی در جراحی زیبایی بینی اولیه، این یک چالش اساسی تلقی می شود. اما چرا؟ و آیا در صورت داشتن پوستی ضخیم، می توانید نتیجه خوبی از جراحی زیبایی بینی بگیرید؟ افرادی که دارای پوست ضخیم در بینی هستند در اصطلاح دارای بینی گوشتی هستند. در این مطلب به طور کامل در مورد این جراحی به شما اطلاعاتی میدهیم.

هدف از عمل بینی گوشتی چیست؟

هدف از تغییر شکل بینی گوشتی برای بیماران متفاوت است. با تغییر شکل ساختار بینی مانند استخوان، غضروف و پوست بینی می توان تغییراتی در بینی ایجاد کرد. از جمله این تغییرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصلاح شکستگی بینی
  • صاف کردن قوز بینی ( قوز بینی هم در بینی استخوانی و هم بینی گوشتی وجود دارد)
  • کاهش طول نوک بینی
  • تغییر سایز نوک بینی
  • باریک کردن بینی در صورت پهنی بیش از حد
  • کاهش سایز بینی خیلی بزرگ
  • بازگرداندن تقارن بینی آسیب دیده و شکسته
  • اصلاح مشکلات تنفسی با رفع انسداد مجرای بینی
جراحی زیبایی بینی

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

زنان و مردان در هر سن و سالی می توانند عمل بینی انجام دهند. این جراحی حتی در میان نوجوانان هم بسیار متداول شده است ولی پزشک ابتدا آمادگی این بیماران را برای جراحی می سنجد. جراحی بینی نوجوانان شرایط خاصی دارد. این بدین معناست که بینی از لحاظ فیزیکی باید رشد کاملی کرده باشد. در این ارتباط سن جراحی بینی دختران با پسران اندکی متفاوت بوده ومعمولاً در دختران یکسال زودتر انجام پذیر است . همچنین از لحاظ روانی و احساسی باید آمادگی لازم را داشته باشند.

عمل بینی گوشتی طبیعی

متقاضیان جراحی بینی باید از این عمل انتظاری واقع بینانه داشته باشند. عمل بینی به بهبود ظاهر بینی کمک زیادی می کند. شکل نهایی بینی با توجه به ساختار بینی به ایده آل ترین شکل ممکن در می آید. ولی نباید توقع یک بینی ایده آل از نظر خودتان و  با هر شکل و اندازه ای را داشته باشید.

در حقیقت با جراحی بینی نمی توان یک فرد را کاملاً شبیه به فرد دیگری کرد. جراح بینی شکل نهایی بینی و احتمالات را تا حدودی برای بیمار توضیح می دهد. در حقیقت هدف از این جراحی برطرف کردن نقایص بینی و متعادل نمودن با فریم صورت می باشد.

جراحی بینی گوشتی

انواع جراحی بینی گوشتی

تکنیک ها و روش های مختلف جراحی بینی با توجه به آناتومی بینی بیمار و شکل هدف بینی انتخاب می شود. جراحی بینی به صورت باز و بسته انجام می گیرد:

تکنیک جراحی باز

در این تکنیک یک برش در زیر نوک بینی و بین دو سوراح بینی ایجاد می شود. در این نوع جراحی دسترسی کامل تری به ساختار بینی امکان پذیر می شود. زمانی از این تکنیک استفاده می شود که نیاز به تغییرات وسیعی در ظاهر بینی باشد.

تکنیک جراحی بسته

در این تکنیک برش ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شوند. زمانی که نیاز به اعمال تغییرات کوچکی بر روی بینی باشد، از این تکنیک کمک گرفته می شود. نکته مثبت این تکنیک عدم ایجاد اسکار و جای بخیه بر روی بینی می باشد.

تاثیر پوست بینی بر روی جراحی بینی

پوست بر روی ساختار و برجستگی بینی قرار داده می شود و در حالت ایده آل امکان دیدن نتایج زیبایی از جراحی زیبایی بینی در این ناحیه وجود دارد. با این وجود، پوست ضخیم می تواند باعث شود که ساختار اصلی بینی کاملاً مشخص نشود و توسط این پوست چرب و ضخیم پوشانده می شود. همچنین نوک بینی به دلیل وزن پوست ضخیم و ضعیف بودن غضروف به سمت پایین کشیده می شود. سرانجام، بیماران با پوست ضخیم و بینی های گوشتی درمیابند که بعد از عمل جراحی بینی گوشتی ، رفع تورم مدت بیشتری طول می کشد.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی بینی گوشتی می پردازند . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱  تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مزایای جزئی پوست ضخیم در بینی های گوشتی

اگرچه پوست ضخیم بیش از هر چیز چالش برانگیز است ، اما ویژگی آن یکی از مزایای آن است. هرگونه نقص کوچک در ساختار بینی مشهود نخواهد بود، به این دلیل که پوست ضخیم می تواند خطوط نامطلوب را در بینی پنهان شود.

زخم و برش در جراحی بینی گوشتی

تمام جراحی ها در بافت و پوست زخم ایجاد می کنند و جراحان در جراحی بینی گوشتی علاوه بر برش ها و زخم های داخلی بینی، باید با اسکار زخم زیر پوست مقابله کنند. میزان زخم و بافتی که بعد از جراحی بینی گوشتی ایجاد می شود، اغلب در بیمارانی با پوست ضخیم و بینی های گوشتی نیز بیشتر است که انجام جراحی و مراقبت های بعد از جراحی در این افراد کمی متفاوت تر است.

ساختار ضعیف و پوست چرب و ضخیم

پوست چرب و ضخیم بینی می تواند فشاری بر روی استخوان ها و غضروف ایجاد کند و در صورت وجود نقاط ضعف، مشکلاتی ایجاد کند. در حین جراحی بینی گوشتی، ساختارها تغییر می یابند و می توانند در حین جراحی بینی با استفاده از غضروف های پیوندی تقویت شوند. با این حال، جراحان از روش های مختلف برای حفظ ساختار بینی و زیبایی آن استفاده می کنند.

امید به بیماران با پوست ضخیم و انتظارات واقع گرایانه

در حالی که پوست ضخیم بینی، جراحان زیبایی بینی را با چالش ها و موانع قابل توجهی رو به رو می کند با این حال یک جراح بینی خوب و ب اتجربه می تواند تغییر شگرفی را در جهان ایجاد نماید. جراح بینی گوشتی خوب با استفاده از تکنیک های روز دنیا، به حداکثر رساندن عوارض پوست چرب و ضخیم و حفظ قدرت ساختار بینی کمک می کنند. بیماران دارای پوست ضخیم تا زمانی که جراحی توسط یک متخصص جراحی بینی انجام شود می توانند به نتایج عالی امیدوار باشند.

با این گفته، بیماران باید محدودیت های هر دو روش و پوست خود را درک کرده و نتایج واقع بینانه از عمل جراحی زیبایی بینی خود داشته باشند. نگاهی گذرا به تصاویر قبل و بعد و همچنین بحث در مورد جراحی بینی گوشتی با جراح بینی می تواند بسیار کمک کند.

نتیجه گیری

جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی ها می باشد و انتخاب یک جراح بینی متبحر و با تجربه در این زمینه می تواند به بالا بردن درصد موفقیت جراحی کمک بزرگی کند. حتماً میزان تجربه پزشک و تعداد سال های فعالیت وی را بررسی کنید و نمونه کارهای جراحی بینی توسط پزشک را مشاهده کنید.

rhinoplastyrevisions.com/articles/thick-skin-in-revision-rhinoplasty

منبع :

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
17:01