بهترین جراح بینی

۵/۵ - (۴ امتیاز)

هر ساله هزاران نفر زیر تیغ جراحی رفته و جراحی بینی انجام می دهند. عمل بینی می تواند با هدف زیبایی یا با هدف بهبود عملکرد بینی و یا هر دو انجام گیرد. با جراحی بینی می توان به بهبود یا درمان مشکلات تنفسی انجامید و به اصلاح بدفرمی های مادرزادی یا بدفرمی های در اثر آسیب و ضربه پرداخت. بیمارانی که به دنبال انجام جراحی بینی هستند احتمالاً برای پیدا کردن بهترین جراح بینی به تحقیقات و پرس و جوهای زیادی نیاز دارند. یک جراح بینی خوب به بهبود عملکرد مجاری بینی تسلط داشته و همزمان برای زیبایی و تقارن هرچه بیشتر بینی تجربه بالایی دارد. به این ترتیب تنفس درست بعد از جراحی بینی امکان پذیر می شود.

در فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا در کمتر از ۶ ساعت با شما تماس بگیریم و از مشاوره رایگان عمل بینی بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
توضیحات (در صورت نیاز)
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد. با شما در کمتر از ۶ ساعت تماس می گیریم.
دوباره سعی کنید.
انتخاب جراح بینی

در این فیلم صحبت های دکتر سعید ظفرمند درباره جراحی بینی یک خانم جوان را می شنوید. همان طور که می بینید جراح بینی تمامی اشکالات بینی شامل افتادگی و قوز و مشکل ارتفاع بینی که در برخی نواحی بلند و در برخی نواحی کوتاه است را تشخیص داده است. پوست بینی هم مشکلاتی دارد. بنابراین نتیجه این جراحی می تواند موفقیت بسیار بالایی داشته باشد.

در صورتی که جراح بینی تجربه کافی نداشته باشد و نتواند مشکلات بینی را به خوبی تشخیص دهد، امکان دارد که نتیجه جراحی بینی خوب نبوده و مشکلاتی بعد از جراحی برای بیمار پیش آید. به همین دلیل است که توصیه می شود حتماً سابقه کاری پزشک مورد بررسی قرار گیرد و سپس برای جراحی اقدام گردد.

جراح بینی تا چه میزان می تواند شکل بینی را تغییر دهد؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، شکل کلی بینی را تغییر داده، تناسب بینی با دیگر اجرای صورت را ایجاد می کند. به این دلیل که بینی برجسته ترین عضو صورت است، کوچکترین تغییری در آن می تواند ظاهر فرد را بهبود زیادی بخشد. رینوپلاستی به تنهایی نمی تواند بهترین ظاهر را برای فرد فراهم کرده و او را کاملاً به شخص دیگری شبیه کند یا زندگی شخصی فرد را به طور کامل تغییر دهد. قبل از انجام جراحی خیلی مهم است که بیمار یک درک واقع بینانه و واضحی از تغییرات قابل انجام داشته باشد و با محدودیت های جراحی و عوارض آن آشنا شود.

محدودیت های جراحی بینی

نوع و میزان تغییرات بینی توسط جراح

افراد جراحی بینی را به دلایل مختلف انجام می دهند. برخی از این موارد شامل جراحی بینی بعد از شکستگی و آسیب به بینی، مشکلات تنفسی ، ایرادات مادرزادی است که برای فرد آزار دهنده است.

تغییرات احتمالی که جراح شما می تواند بر روی  بینی از طریق رینوپلاستی انجام دهد عبارتند از:

  • تغییر در سایز
  • تغییر در زاویه
  • برطرف کردن انحراف بینی
  • تغییر شکل در نوک بینی
  • کوچک کردن بینی

اگر جراحی بینی شما بیشتر به منظور زیبایی باشد تا سلامتی، باید تا رشد کاملا استخوان بینی صبر نمایید. زیرا سن مناسب انجام جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است. برای دختران این سن حدود ۱۵ سال است. پسران نیز باید منتظر بمانند تا مقداری بزرگتر شوند.

اگر این جراحی به منظور درمان اختلالات تنفسی و پولیپ بینی انجام شود، جراحی بینی را می توان در سنین پایین تر انجام داد.

روش های انتخاب بهترین جراح بینی

مجوز پزشکی معتبر

برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی مجوز معتبر پزشکی لازم است. مجوز پزشکی فعال و بدون محدودیت پزشکی تضمین می کند که این جراح بینی دارای نتایج جراحی خوب و عدم شکایات پزشکی است.

تخصص و حوزه جراح

به طور کلی ، جراحانی که در یک جراحی خاص تخصص دارند ، تمایل دارند که علاقه و مهارت بیشتری در آن داشته باشند. به طور معمول ، این تخصص به یک نتیجه جراحی بهتر و مداوم تر تبدیل می شود. به بیان دیگر اگر جراحی در انجام جراحی های زیبایی مهارت دارد، سابقه کار مرتبط تری دارد و نمونه کارهای بیشتری در این حوزه دارد. ولی جراحی که در زمینه انجام جراحی های درمانی مهارت بیشتری دارد، در حوزه جراحی های سر و گردن فعالیت می کند که در ادامه به این موضوع هم می پردازیم.

صحبت با اطرافیان

یکی دیگر از شاخص های اطمینان از انتخاب جراح بینی، شنیدن اسم جراح بینی از دهان یک دوست یا اعضای قابل عتماد خانواده است. نمونه کارهایی از نتایج موفقیت آمیز جراحی، شیوه مطلوب در جراحی بینی، پاسخگو بودن به نگرانی های بیمار و مراقبت های مناسب و پیگیری همواره اطمینان بخش است. علاوه بر این هنگامی که تأییدهای متعدد از منابع مستقل جمع می شوند، سطح اطمینان خاطر بالا می رود.

تحقیق در فضای مجازی و اینترنت

اخیرا با دسترسی به دنیای مجازی و دیده شدن پزشکان در این محیط ها، می توان به راحتی بررسی های لازم را انجام داد. در پیج اینستاگرام پزشک یا سایت وی می توان نمونه کارها را دید و مقالات یک پزشک را مطالعه کرد. همچنین در انجمن های مختلفی می توان نظرات بیماران درباره جراح را مشاهده کرد. تحقیق در فضای مجازی و اینستاگرام و خواندن نظرات کاربران هم می تواند کمک زیادی در انتخاب جراح کند.

نمونه کارهای جراح

شاید یکی از موثرترین راه های ارزیابی مهارت جراح بینی مشاهده ی نمونه کارهای جراحی وی در عکس های قبل و بعد باشد. مشاهده عکس ها و نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی بیمار می تواند خیال خاطر فرد متقاضی را راحت کند که افرادی با مشکلات مشابه برای جراحی اقدام کردند و مشکل شان حل شده است.

نمونه کارهای جراحی بینی آقایان

برای مثال اگر مرد هستید نمونه کارهای جراحی بینی مردان را از پزشکان مختلف مشاهده کنید و هر کدام که به سلیقه شما نزدیک تر است و تجربه کافی دارد انتخاب کنید. لازم است که پزشک خصوصیات چهره مردانه را بشناسد و آن ها را حفظ کند. در ادامه چندین نمونه کار را مشاهده می کنید:

نمونه جراحی بینی مرد نمای پهلو
نمونه کار جراحی بینی مرد
عکس قبل و بعد از جراحی بینی مردان

نمونه کارهای جراحی بینی خانم ها

همچنین اگر خانم هستید، لازم است که نمونه کارهای پزشک را که مربوط به عکس های قبل و بعد از خانم هاست، مشاهده کنید. ظرافتی که در جراحی بینی خانم ها انجام می گیرد اهمیت بالایی دارد. چند نمونه کار را در ادامه مشاهده کنید:

عکس قبل و بعد از عمل بینی زنان
نمونه کار جراحی بینی یک خانم
عکس قبل و بعد از جراحی بینی یک خانم

بهترین جراح بینی طبیعی

نوع پوست، نژاد و سن فرد از جمله فاکتورهای مهمی است که بهترین جراح بینی طبیعی باید به آنها توجه کند. به جز موارد و مشکلات شدید تنفسی، مراجعان بسیار جوان و کم سن و سال کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند. بهتر است که سن آنها به ۱۵ الی ۱۶ سال برسد و بینی آنها رشد خود را به طور کامل انجام دهد. بهتر است که جراح بینی تمامی ریسک های جراحی و عوارض آن را هر چند اندک و حتی در جراحی بینی طبیعی به بیمار بگوید.

برای تغییر شکل بینی، پوست بینی کاملاً بلند شده و به پزشک این امکان را می دهد که استخوان بینی را تراشیده و دوباره شکل دهد. پوست دوباره روی استخوان قرار گرفته و بخیه می خورد. استفاده از اسپلینت بینی با هدف شکل دهی بهتر و عدم تغییر فرم بینی در طول دوره نقاهت است. پانسمان های کوچک خارجی و اسپلینت ها ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی از بینی برداشته می شوند.

از مهمترین مراحل برای اطمینان از نتیجه رضایت بخش جراحی بینی طبیعی ، انتخاب جراح بینی طبیعی مناسب است. از آنجایی که جراحی زیبایی بینی در بین چالش برانگیزترین روشهای زیبایی قرار دارد، باید حداقل یک جراح با تخصص اصلی جراحی زیبایی بینی و دارای تجربه جراحی زیبایی بینی دارای نتایج مطلوب را انتخاب کرد.

یک جراح خوب همچنین یک ارتباط موثر با بیمار می گیرد و شنونده خوبی است و همچنین یک مراقب دلسوز خواهد بود. اگرچه جراحان زیادی وجود دارند که این معیارها را رعایت می کنند ، اما هستند جراحانی که به این موارد توجهی نمی کنند.

بنابراین تحقیقات دقیق الزامی است. از آنجا که جراحی بینی طبیعی یک جراحی زیبایی انتخابی و غیر قابل برگشت است، هیچ بهانه ای برای عدم تحقیق در مورد صلاحیت جراح بینی طبیعی وجود ندارد.

در حالی که کیفیت نتیجه جراحی بینی طبیعی شما به میزان زیادی به کیفیت کار جراح بینی خوب بستگی دارد ، پیدا کردن یک جراح متخصص در جراحی بینی طبیعی گاهی اوقات دشوار است. در نتیجه باید اطلاعات به بهترین وجه از کلیه منابع موجود جمع آوری شود و سپس به دقت ارزیابی شوند تا بهترین انتخاب ممکن انجام گیرد.

این روند می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد ، اما برای اکثر افراد ، یک انتخاب رضایت بخش خواهد بود.

اگرچه انتخاب جراح از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما هیچ جراحی نمی تواند نتیجه ایده آلی را تضمین کند. برعکس از آنجا که عمل جراحی بینی روی بافت های متورم انجام می شود که می توانند تغییر شکل دهند، تغییر جزئی بعد از عمل مورد اجتناب نا پذیری است.

حتی یک جراح با استعداد نیز نمی تواند هر مشکلی را پیش بینی یا از آن جلوگیری کند ، بنابراین انتظارات واقع بینانه از جراحی ضرورت زیادی دارد. با این حال زمان صرف شده برای یافتن بهترین جراح بینی طبیعی با سابقه ارزش این تلاش را دارد.

تغییرات ناشی از جراحی بینی
تغییرات ناشی از جراحی بینی

بهترین جراح بینی فانتزی

در انتخاب جراح بینی اگر به دنبال فردی هستید که یک بینی فانتزی برای شما ایجاد کند بهتر است که حتماً نمونه کارهای مختلف جراح را مشاهده کنید و در صورتی که در بین نمونه کارها، بینی های فانتزی یا نیمه فانتزی مشاهده کردید، به آن جراح مراجعه کنید. بسیاری از جراحان بینی که تخصص گوش و حلق و بینی دارند، به هیچ وجه جراحی بینی فانتزی انجام نمی دهند و در نهایت یک بینی نیمه فانتزی با قوس ملایم و زاویه مناسب ایجاد می کنند.

ولی اگر اصرار به ایجاد یک فرم بینی فانتزی دارید می توانید به یک جراح مراجعه کنید که در این حوزه تجربه کافی دارد. حتما در مورد عوارض این نوع جراحی تحقیق کنید زیرا بسیاری از افرادی که عمل بینی فانتزی انجام می دهند، بعد از جراحی بینی مشکلات تنفسی عدیده ای را تجربه می کنند. حتماً به پزشکی مراجعه کنید که درصد موفقیت بعد از جراحی بینی فانتزی بالایی دارد.

بهترین جراح ترمیم بینی

اگر سابقه انجام جراحی بینی دارید و از نتیجه جراحی خود راضی نیستید، احتمالاً به فکر انجام جراحی ترمیم بینی یا عمل بینی ثانویه افتاده اید. در این موارد بهتر است که در انتخاب جراح دقت بیشتری به خرج دهید و با احتیاط بیشتری پیش بروید. زیرا در انجام جراحی بینی ثانویه محدودیت های بیشتری برای جراح وجود دارد. در جراحی اولیه مقداری بافت و غضروف برداشته شده است که در جراحی ثانویه محدودیت ایجاد می کند. همچنین در اغلب موارد در جراحی بینی ثانویه نیاز است که از غضروف مصنوعی یا گرافت ( غضروفی که از بدن خود فرد گرفته می شود مثل گوش یا قفسه سینه ) کمک گرفته شود.

در انتخاب جراح بینی لازم است که تحقیقات کافی صورت گیرد ولی در انتخاب جراح بینی ترمیمی این تحقیقات و وسواس باید به مراتب بیشتر باشد. این نکته را مدنظر داشته باشید که جراحی ترمیم بینی به اصلاح ایرادات بینی که ناشی از جراحی اولیه بینی است یا مادرزادی است می پردازد. بنابراین نیاز به دقت بالای پزشک جراح دارد.

بهترین جراح بینی در تهران

اگر در شهر تهران زندگی می کنید و به دنبال بهترین جراح بینی در شهر تان هستید، باید بدانید که جستجوی بهترین جراحی برای شما مشکل تر است. زیرا در شهر تهران جراحان بینی بسیاری وجود دارند که بسیاری از آن ها از جمله جراحان خوب بینی هستند و سابقه ای طولانی در این زمینه دارند. پس انتخاب و یافتن یک جراح بینی خوب در شهر تهرانبا وجود گزینه های زیاد، کمی دشوار می شود. همچنین بسیاری از متقاضیان از شهر های اطراف تهران یا دور تر می خواهند که این جراحی را در شهر تهران انجام دهند. این افراد هم تنها با مراجعه به اینترنت و انجام تحقیقات محلی یا توصیه یکی از دوستان و آشنایان می توانند جراح خود را انتخاب کنند.

ولی این نکته را مدنظر داشته باشید که تنها به تحقیقات اینترنتی اکتفا نکنید و سعی کنید به مطب پزشک مراجعه کرده و نمونه کارهای وی را ببینید. شاید نیاز باشد که به چندین پزشک مراجعه داشته باشید و سپس جراح خود را انتخاب کنید.

همچنین مانند تصویر روبرو می توانید از گوگل مپ برای یافتن پزشک خوب در شهر خود کمک بگیرید.

همچنین می توانید نظرات کاربران در فضای مجازی و اینستاگرام را مشاهده کنید:

برای مشاوره آنلاین هم می توانید از سامانه جامع ماوراطب استفاده کنید:

معاینه فیزیکی جراح بینی قبل از عمل

جراح بینی شما را معاینه فیزیکی می کند و بینی را از داخل و خارج بررسی می کند و همچنین میزان تغییراتی را که می توان روی بینی ایجاد نمود را ذکر می کند. بعد از این معاینه نیز سایر آزمایشات مانند آزمایش خون را تجویز می نماید.

اگر جراح بعد از معاینه بینی متوجه وجود پولیپ بینی شود، نیاز است که در خلال جراحی بینی، پولیپ یا پولیپ های بینی هم برداشته شوند.

همچنین در برخی موارد بیمار به سینوزیت مبتلا است که در این صورت نیاز است که هنگام جراحی بینی روش های درمانی جراحی برای درمان سینوزیت هم به کار روند.

مشاوره با پزشک قبل از عمل بینی

در وهله اول باید با جراح بینی خود در خصوص جراحی به عنوان کاندید جراحی بینی صحبت نمایید. شما باید در مورد انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی با جراح خود صحبت کنید. جراح بینی شما در خصوص بیماری های قبلی و دارو های مصرفی خواهد پرسید و آزمایش هایی را تجویز می نماید.

اگر داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ایبوپروفن، ویتامین ای، دارهای گیاهی خاص و … مصرف می شود، لازم است که از مدت زمان مشخصی قبل از جراحی بینی ( مثلا دو هفته تا یک ماه ) این داروها قطع شوند و داروهای جایگزینی مصرف شوند.

افرادی که سیگاری هستند و دخانیات مصرف می کنند، لازم است که از یک ماه قبل از جراحی کاملاً مصرف دخانیات را قطع کرده تا مشکلی برای جراحی پیش نیاید. جراح روش های جایگزینی یا ترک سیگار را به بیمار توضیح می دهد.

مصرف نوشیدنی های الکلی قبل از جراحی بینی و بعد از آن هم می توانند خطرناک باشد. یک ماه قبل از جراحی بینی باید کاملاً کنار گذاشته شود.

یکسری آزمایشات قبل از جراحی بینی باید انجام شوند که از مهم ترین این تست ها باید به تست خون اشاره کرد. با تست خون، کم خونی فرد مورد بررسی قرار می گیرد. اگر فرد کم خونی قابل درمان داشته باشد می توان با مصرف قرص های آهن به درمان مشکل کمک کرد و سپس برای جراحی اقدام نمود. اگر فرد مشکل انعقاد خون داشته باشد لازم است که قبل از جراحی مشکل درمان شود. اگر مبتلا به هموفیلی هستید، باعث افزایش خونریزی می شود و احتمالا روش های دیگری برای بهبود ظاهر بینی پیشنهاد خواهد داد.

در ادامه از بهترین جراح بینی انتظار می رود که با بررسی های دقیق توضیح دهد که آیا فرد همزمان با جراحی زیبایی بینی به جراحی های دیگر مانند اندوسکوپی سینوس و یا جراحی انحراف بینی احتیاج دارند و یا خیر. زیرا برخی از جراحی های درمانی بینی را می توان همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد. همچنین در برخی موارد به دلیل شکستگی بینی نیاز به جراحی بینی است:

نحوه انجام عمل زیبایی بینی توسط جراح

بیهوشی

برای انجام جراحی بینی، جراح بینی می تواند در بیمارستان و یا کلینیک این جراحی را انجام دهد. همچنین برای انجام این جراحی معمولا افراد را بیهوش می کنند. در برخی از جراحی های درمانی بینی نیز ممکن است فرد فقط بی حس شود. در حین انجام جراحی های بینی و سینوس بر روی کودکان، کودک بیهوش می شود.

ایجاد برش

بعد از بیهوشی و یا بی حسی، پزشک برش های مورد نیاز برای شروع جراحی را می زند. این روش برای جراحی بینی به شیوه باز انجام می گیرد و درصد موفقیت این روش به مراتب بالاتر است. جراحان در صورتی که بخواهند تغییراتی روی استخوان پل بینی ایجاد کنند از این روش کمک می گیرند.

اصلاح قوز بینی

برای انجام جراحی بینی، جراح بینی می تواند در بیمارستان و یا کلینیک این جراحی را انجام دهد. همچنین برای انجام این جراحی معمولا افراد را بیهوش می کنند. در برخی از جراحی های درمانی بینی نیز ممکن است فرد فقط بی حس شود. در حین انجام جراحی های بینی و سینوس بر روی کودکان، کودک بیهوش می شود.

اصلاح نوک بینی

نوک بینی می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. در جراحی بینی نوک بینی هم باید اصلاح شود. در برخی از افراد نیز برای بهبود وضعیت بینی از ایمپلنت هایی برای جایگزینی غضروف بینی کمک گرفته می شود. نوک بینی با بریدن یا اضافه کردن ایمپلنت اصلاح می شود و شکل مناسبی می گیرد. همچنین زاویه مناسبی نسبت به لب بالایی و قسمت پل بینی برای نوک بینی ایجاد می شود.

بخیه زدن

بعد از اتمام جراحی پوست بینی روی بینی قرار می گیرد و بخیه های لازم برای بستن ناحیه زده می شود. به هیچ وجه نباید نتیجه جراحی را بلافاصله بعد از جراحی ارزیابی کرد زیرا بینی تورم دارد. باید مدت زمان مناسبی صبر نموده و در حالت ایده آل باید یک سال زمان بگذرد تا نتیجه نهایی بینی قابل مشاهده باشد. بعد از آن اگر نیاز بود می توان برای جراحی ترمیمی مراجعه کرد.

سوالات متداول جراحی بینی

کلام آخر!

انتخاب یک جراحی بینی خوب و با تجربه نیازمند صرف وقت و انرژی است ولی این نکته را بدانید

که تمام این زحمات ارزش این را دارد زیرا شما تا آخر عمر خود قرار است با بینی که جراح برای

شما شکل می دهد زندگی کنید و نفس بکشید. به هیچ عنوان ملاک تان برای انتخاب جراح بینی

هزینه نباشد، البته هزینه هم عامل مهمی است. ولی دیده شده است جراحانی که هزینه های

کمتر دریافت می کنند ولی نتیجه جراحی به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.

منابع:

https://www.healthline.com/health/rhinoplasty#results

https://www.harleymedical.co.uk/cosmetic-surgery-for-women/the-face/rhinoplasty-faqs

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

نظرات بسته شده است.

مدت زمان مطالعه ۳۲ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
09:05