جراحی بینی طبیعی

۴.۱/۵ - (۱۵ امتیاز)

میزان تقاضای جراحی بینی یا رینوپلاستی همواره در صدر جراحی های زیبایی قرار گرفته است. زمانی که صحبت از جراحی زیبایی می شود، یک تصور غلط رایج وجود دارد که ظاهر فرد به طور کامل عوض می شود. در حالی که جراحی بینی طبیعی تغییری در ظاهر فرد ایجاد کرده که افرادی که او را می شناسند متوجه آن می شوند ولی برای افراد دیگری که برای اولین بار او را می بینند خیلی مشهود نیست. به طور کلی جراحی بینی طبیعی بسیار محبوب است زیرا هیچ گاه از مد نمی افتد و ظاهری زیبا به چهره شما میبخشد. در این مطلب ما قصد داریم در مورد این روش جراحی بیشتر با شما صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما بلاشید.

در فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا در کمتر از ۶ ساعت با شما تماس بگیریم و از مشاوره رایگان عمل بینی بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
توضیحات (در صورت نیاز)
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد. با شما در کمتر از ۶ ساعت تماس می گیریم.
دوباره سعی کنید.

ویژگی های بینی ایده آل و طبیعی 

یک بینی ایده آل یک قالب واحد ندارد و از فردی تا فرد دیگر المان های زیبایی آن تغییر می کند. نتیجه ی یک جراحی بینی طبیعی به تناسب آن با دیگر اجزای صورت و دیگر جنبه های صورت بستگی دارد. این را به خاطر داشته باشید که شاید یک بینی در صورت یک شخص بسیار بی نقص و ایده آل باشد، ولی در صورت فرد دیگری بسیار متفاوت بوده و احتمالاً به اندازه ای که مد نظر فرد بوده، عالی نباشد.

انواع روش جراحی طبیعی بینی

چندی پیش، برای انجام جراحی زیبایی بینی، تنها یک روش نوع باز وجود داشت. اما اکنون با پیشرفت علم و مهارت جراحان در این زمینه، برای انجام جراحی بینی از دو روش باز و بسته استفاده می‌کنند.

روش جراحی باز : در این روش، ناحیه اتصال بین دو سوراخ بینی برش داده شده و علاوه بر آن، برش‌هایی در سطح داخلی بینی داده می‌شود. پوست را کامل توسط دستگاهی به سمت بالا نگه می‌دارند. در این نوع جراحی، پزشک کاملا بر همه نواقص و قسمت‌های بینی اشراف دارد.

جراحی بینی به روش باز
جراحی بینی به روش بسته

روش جراحی بسته : در جراحی بینی طبیعی برای بهبود نواقص، بیشتر از روش بسته استفاده می‌شود. در این نوع، ابزاری ظریف به داخل بینی فرستاده و جراح فقط برش‌هایی را در درون بینی ایجاد خواهد کرد.

انتخاب روش جراحی بینی با توجه به فرم بینی شما و تغیبیراتی که لازم است بر عهده پزشک است. قطعا جراح بهترین روش را برای شما انتخاب خواهد کرد.

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی بر روی بینی انجام می شود؟

در عمل بینی به شکل طبیعی موارد زیر را در طول جراحی رعایت می شود:

 • تغییر شکل و سایز بینی بزرگ یا نامتقارن
 • بهبود شکل بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • صاف کردن قوس بینی
 • تغییر زاویه بین بینی و دهان
 • تصحیح مشکلات ساختاری بینی که موجب اختلال در تنفس می شوند.
 • بهبود شکستگی بینی یا عضوی از صورت در اثر آسیب یا تصادف ایجاد شده است.
 • تصحیح بینی شکسته که به طور مناسب در جای خود قرار ندارد و موجب نامتقارن شدن بینی می شود.
 • ترمیم بینی که یک بار یا چند بار جراحی شده است. (جراحی ترمیم بینی )
 • افزایش سایز بینی بسیار کوچک یا صاف که با نام جراحی افزایش حجم بینی نیز خوانده می شود.

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • جراحی بینی برای اشخاصی که مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند، با خطرات فراوانی همراه است و به آن‌ها توصیه می‌شود، که از این روش زیبایی استفاده نکنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، همواره در بهبود زخم‌هایشان دچار مشکل می‌باشند. بنابراین جراحی بینی برای آن‌ها اصلا مناسب نیست.
 • افرادی که بیش از حد الکل می نوشند یا زیاد سیگار مصرف می‌کنند، کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نیستند، زیرا این موارد تاثیرات منفی زیادی در سیستم ایمنی بدن گذاشته و احتمال خونریزی بعد از جراحی را افزایش می‌دهند. “در این صورت ممکن است، پزشک پیشنهاد دهد که برای انجام جراحی بینی، از یک ماه قبل عمل، سیگار را ترک کرده، تا به میزان مناسبی سیستم ایمنی بدن، بهبود یابد.”
 • افرادی که دچار کم‌خونی شدید هستند، چراکه حین عمل، احتمال از دست دادن مقداری خون وجود دارد.
 • سیستم ایمنی بسیار پایین در اشخاص مبتلا به بیماری خود ایمنی، عوارض نامناسبی را بعد از جراحی بینی، برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

مشاوره قبل از جراحی بینی طبیعی

مشاوره قطعاً اولین اقدام برای دست یابی به یک بینی با ظاهر طبیعی است. در قرار ملاقات با پزشک این امکان را می یابید که راجع به نتیجه ی نهایی جراحی بینی خود با وی صحبت کنید. پزشک نیز در این جلسه قادر است تا ساختار بینی را به صورت جزئی معاینه کند و همزمان دیگر جنبه های صورت را آنالیز کرده و از هارمونی نتیجه ی عمل مورد دلخواه بیمار با دیگر اجزای صورت، اطمینان حاصل کند.

از پزشک خود بخواهید تا عکس های قبل و بعد از عمل را که از بیماران قبلی خود دارد، به شما نشان دهد. این مورد به شما این امکان را می دهد تا نتایجی که پزشک قادر به انجام آنهاست را مشاهده کنید و آگاه شوید که پزشک انواع مختلفی از بینی ها را می تواند جراحی کرده و نتایج مختلف و در عین حال مناسبی را بدست آورد، به جای اینکه تمامی بینی ها را به یک شکل در آورد.

عکس قبل و بعد از جراحی بینی مردان
نمونه کار جراحی بینی مرد
جراحی بینی گوشتی طبیعی

اقدامات قبل از جراحی بینی

قبل از جراحی بینی طبیعی لازم است نکاتی را رعایت کنید و مواردی را برای آمادگی های قبل عمل بدانید که در زیر به آن اشاره میکنیم:

 • در جلسات مشاوره پیش از عمل تمامی اهداف خود را از جراحی بینی برای پزشک مطرح کنید تا او از انتظارات شما از عمل آگاهی پیدا کند.
 • اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک را از آن مطلع کنید تا دچار مشکلی نشوید.
 • توصیه می شود حداقل از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین بپرهیزید.
 • روز قبل از جراحی دوش بگیرید زیرا ممکن است بعد از آن نتوانید تا یک هفته استحمام کنید.
 • در روز جراحی خانم ها نباید هیچ آرایشی داشته باشند همچنین باید لاک ناخن خود را پاک کنند.
 • آقایان نیز در روز جراحی باید ریش و سبیل خود را اصلاح کنند.
 • ورود هر گونه وسیله اضافی اعم از زیورآلات به اتاق عمل ممنوع است.
 • در روز جراحی حتما مدارک و آزمایشات مربوطه را همراه خود داشته باشید.
جراحی بینی طبیعی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی

باید توجه داشت،  برای رسیدن به نتیجه‌ی نهایی دلخواه، مراقبت‌های توصیه شده بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار‌اند.

 • شخص باید به مدت سه روز بعد از جراحی، استراحت کامل و تا یک هفته بعد از آن، استراحت نسبی داشته باشد.
 • در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی، از کمپرس سرد برای رفع تورم و کبودی‌ها استفاده شود. دقت کنید، در زمان استفاده از کمپرس، به بینی فشار مازاد وارد نکنید.
 • هنگام خواب، باید سر بالاتر از حد معمول قرار گیرد، به طوری که حالت نیمه نشسته ایجاد شود.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین مانند: شنا کردن، ورزش‌کردن و … خودداری شود.
 • از غذاهای رقیق در برنامه غذایی روزانه استفاده شود.
 • تا برداشتن پانسمان بینی توسط پزشک، از حمام‌کردن و حتی دوش‌گرفتن ساده نیز خودداری شود. در صورت لزوم، بدون استفاده از آب گرم، فقط بدن در مدت زمان کوتاه شسته شود.
 • از عینک به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی، استفاده نشود. در صورت رفع تورم نواحی اطراف بینی، می‌توان از لنزهای طبی استفاده کرد.

سن مناسب برای جراحی بینی

روی سطح استخوان بینی، لایه‌ای از غضروف، چربی و پوست قرار دارد، بنابراین شکل داخلی استخوان شباهت کمی با ظاهر بیرونی بینی دارد، و این مسئله در سنین پایین خصوصا تا ۱۸ سالگی (دوران بلوغ)، بیشتر شایع است. همچنین قابل ذکر است که در سنین بالا، روند ترمیم و بهبود بافت‌های آسیب دیده کند و با مشکلاتی همراه می‌باشد.

بنابراین بهترین زمان برای انجام جراحی بینی طبیعی ، سن هجده سالگی الی پنجاه سالگی می‌باشد یعی زمانی که رشد صفحات بینی کامل شده است.

چه زمانی فرم بینی در جراحی طبیعی نمایان می‌شود؟

معمولا بعد از عمل‌ زیبایی بینی سوال در ذهن مراجعه کننده پیش می‌آید که شکل اصلی بینی کی مشخص می‌شود؟ در ابتدا بهتر است بدانید در جراحی بینی طبیعی، نوع و ضخامت پوست یکی از مهمترین عواملی است، که در پیدایش فرم اصلی بینی تاثیر گذار است. دومین عامل حائز اهمیت، گوشتی یا استخوانی بودن بینی می‌باشد. سومین مورد مراقبت‌های بعد از عمل است، که روند بهبود را تسریع می‌کند. بعد از بازکردن آتل توسط پزشک، بینی تورم دارد و بزرگتر از فرم اصلی خود دیده می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود “در این زمینه نگران نباشید”. با گذشت زمان، حدودا بین ۶ ماه الی یک سال بینی شکل نهایی خود را پیدا می‌کند.

View this post on Instagram

A post shared by دکتر سعید ظفرمند ، جراحی بینی (@dr.saeidzafarmand)

هزینه جراحی بینی

بعد از تصمیم برای جراحی بینی حتما به دنبال اطلاع از هزینه هستید. هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به عوامل متعددی مختلف است و همه پزشکان قیمتی واحد را دریافت نمیکنند. این عوامل عبارتند از:

 • موقعیت مکانی
 • مهارت جراح
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • دستمزد پزشک بیهوشی
 • نوع بینی و مقدار اصلاحات لازم

از جمله رایج ترین سوالاتی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد این است که آیا هزینه این جراحی تحت پوشش بیمه قرار میگیرد یا خیر؟ از آن جایی که این جراحی یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود معمولا بیمه پرداخت هزینه آن را به عهده نمیگیرد.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

امروزه با توجه به دسترسی بیشتر افراد به اینترنت و با در دسترس داشتن تلفن های هوشمند میتوان به راحتی تحقیق کرد و پزشکی با تجربه را انتخاب کرد. یکی از اولین و ساده ترین راه ها سرچ در اینترنت است. شما میتوانید کلمه “بهترین جراح بینی” را سرچ کرده و لیستی از بهترین پزشکان را مشاهده کنید و با مشاهده رزومه آن ها در وب سایت شخصیشان اطلاعات جامعی کسب کنید.

همچنین میتوانید به شبکه های اجتماعی پر مخاطبی همچون اینستاگرام مراجعه کنید و نمونه کار های پزشک را در سطح گسترده تری مشاهده کنید و با خواندن نظرات در زیر هر پست بازخورد آن را مشاهده کنید. با دیدن نمونه کار ها شما متوجه خواهید شد که سبک جراحی بینی پزشک مورد نظر با سلیقه شما یکسان است یا خیر.

از دیگر راه ها پرس و جو از دوستان و آشنایانی است که قبلا تحت جراحی قرار گرفتند. این روش بسیار خوب است زیرا شما میتوانید فرد را به صورت حضوری و از نزدیک ببینید و سوالات خود را مطرح کنید.

در نهایت با داشتن لیستی از بهترین پزشکان میتوانید به مطب آن ها مراجعه کرده و یک جلسه مشاوره داشته باشید.

چرا دکتر سعید ظفرمند؟

آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس
جراح پلاستیک بینی وصورت
همکاری علمی – آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی
عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران
عضو انجمن علمی راینولوژی ایران
عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا

دکترای پزشکی عمومی ازدانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (۱۳۶۸) دکترای تخصصی در رشته ENT از دانشگاه علوم پزشکی تهران

سوالات متداول

راه های ارتباطی با دکتر ظفرمند

آدرس

تهران ،پل گیشا،ضلع شمال شرقی چمران و آل احمد،خیابان پروانه،ساختمان پزشکان چمران،واحد۳

تهران،جردن(نلسون ماندلا)،بالاتر ازاسفندیار،آرش خیابان تندیس، پلاک۲، بیمارستان فوق تخصصی تندیس

dr.saeidzafarmand
دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

12 thoughts on “جراحی بینی طبیعی

 1. عسل - شهریور ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۰ ق٫ظ

  سلام
  من بینیم استخوانی هستش و قوز نداره فقط نوک بینی. ام با صورتم فاصله زیادی داره که میخوام این مشکل برطرف بشه
  جراحی بهتره یا لیفت؟

  پاسخ
  • drzafarmand - شهریور ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۳ ق٫ظ

   سلام وقت بخیر. جراحی قطعا نتیجه بهتر و دائمی داره

   پاسخ
 2. مریم - مهر ۲۶, ۱۳۹۹ در ۳:۳۴ ب٫ظ

  با درودوسلام خدمت شما من کانادا زندگی میکنم برای تحصیل همسرم مدتی اینجا هستیم میخواستم نحوه گرفتن نوبت از جنابعالی روبدونم واینکه چندروز باید تهران موند چندروز بستری میشیم کدوم کلینیک عمل میکنید؟ کجا میتونم عکس بینیموبفرستم که ببینید ونظرتونو بدونم ممنونم

  پاسخ
  • drzafarmand - آبان ۱۰, ۱۳۹۹ در ۹:۰۱ ق٫ظ

   سلام روز بخیر خسته نباشید
   ایشون باید حداقل دوهفته ایران بمونند.عکس ها رو توو دایرکت پیج بفرستند.
   ضمناً در خصوص نوبت کرفتن باید با مطب هماهنگ کنند . اولین نوبتهای خالی من نیمه دوم آذرماهه

   پاسخ
 3. خانی - اسفند ۱۱, ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۴ ب٫ظ

  من بیمارتونم بینیم عالیه چرا عکسمو توی سایت نمیزارید

  پاسخ
 4. اصلاني - اسفند ۱۸, ۱۳۹۹ در ۸:۴۵ ب٫ظ

  فوق العاده اس نمونه کاراتون

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - اسفند ۲۶, ۱۳۹۹ در ۷:۱۲ ق٫ظ

   ممنون

   پاسخ
 5. محدثه - تیر ۱۹, ۱۴۰۰ در ۱:۰۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید .بعد از عمل باز چند درصد ممکنه حس بویایی و چشایی از دست داد .آیا احتمالش هست؟

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۴ ق٫ظ

   از عوارض نادر عمل میباشد

   پاسخ
 6. پارمیدا - مرداد ۳, ۱۴۰۰ در ۲:۵۸ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه و خیلی دوست دارم عمل زیبایی بینی انجام بدم
  میخاستم ازتون سوال بپرسم که شما در این سن هم عمل زیبایی بینی انجام میدین؟!

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۶ ق٫ظ

   هرگز

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
15:22