جراحی بینی طبیعی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]

جراحی بینی طبیعی

زمانی که صحبت از جراحی زیبایی می شود، یک تصور غلط رایج وجود دارد که ظاهر فرد به طور کامل عوض می شود. در حالی که جراحی بینی طبیعی تغییری در ظاهر فرد ایجاد کرده که افرادی که او را می شناسند متوجه آن می شوند ولی برای افراد دیگری که برای اولین بار او را می بینند خیلی مشهود نیست. میزان تقاضای جراحی بینی یا رینوپلاستی همواره در صدر جراحی های زیبایی قرار گرفته است.

ویژگی های بینی ایده آل و طبیعی 

یک بینی ایده آل یک قالب واحد ندارد و از فردی تا فرد دیگر المان های زیبایی آن تغییر می کند. نتیجه ی یک جراحی بینی طبیعی به تناسب آن با دیگر اجزای صورت و دیگر جنبه های صورت بستگی دارد. گرچه در صورتی که عکس بینی ایده آل خود را بیابید، این را به خاطر داشته باشید که شاید یک بینی در صورت یک شخص بسیار بی نقص و ایده آل باشد، ولی در صورت فرد دیگری بسیار متفاوت بوده و احتمالاً به اندازه ای که مد نظر فرد بوده، عالی نباشد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

مشاوره قبل از جراحی بینی

مشاوره قطعاً اولین اقدام برای دست یابی به یک بینی با ظاهر طبیعی است. در قرار ملاقات با پزشک این امکان را می یابید که راجع به نتیجه ی نهایی جراحی بینی خود با وی صحبت کنید. پزشک نیز در این جلسه قادر است تا ساختار بینی را به صورت جزئی معاینه کند و همزمان دیگر جنبه های صورت را آنالیز کرده و از هارمونی نتیجه ی عمل مورد دلخواه بیمار با دیگر اجزای صورت، اطمینان حاصل کند.

از پزشک خود بخواهید تا عکس های قبل و بعد از عمل را که از بیماران قبلی خود دارد، به شما نشان دهد. این مورد به شما این امکان را می دهد تا نتایجی که پزشک قادر به انجام آنهاست را مشاهده کنید و آگاه شوید که پزشک انواع مختلفی از بینی ها را می تواند جراحی کرده و نتایج مختلف و در عین حال مناسبی را بدست آورد، به جای اینکه تمامی بینی ها را به یک شکل در آورد.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح ترمیمی بینی

همه متقاضیان جراحی بینی به دنبال بهترین جراح بینی هستند. جراحی بینی طبیعی تغییری در ظاهر فرد ایجاد کرده که افرادی که او را می شناسند متوجه آن می شوند ولی برای افراد دیگری که برای اولین بار او را می بینند خیلی مشهود نیست. دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام جراحی بینی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

عمل بینی به صورت طبیعی

در عمل بینی به شکل طبیعی موارد زیر را در طول جراحی رعایت می شود:

 • تغییر شکل و سایز بینی بزرگ یا نامتقارن
 • بهبود شکل بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • صاف کردن قوس بینی
 • تغییر زاویه بین بینی و دهان
 • تصحیح مشکلات ساختاری بینی که موجب اختلال در تنفس می شوند.
 • بهبود شکستگی بینی یا عضوی از صورت در اثر آسیب یا تصادف ایجاد شده است.
 • تصحیح بینی شکسته که به طور مناسب در جای خود قرار ندارد و موجب نامتقارن شدن بینی می شود.
 • ترمیم بینی که یک بار یا چند بار جراحی شده است. (جراحی ترمیم بینی )
 • افزایش سایز بینی بسیار کوچک یا صاف که با نام جراحی افزایش حجم بینی نیز خوانده می شود.
جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • جراحی بینی برای اشخاصی که مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند، با خطرات فراوانی همراه است و به آن‌ها توصیه می‌شود، که از این روش زیبایی استفاده نکنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، همواره در بهبود زخم‌هایشان دچار مشکل می‌باشند. بنابراین جراحی بینی برای آن‌ها اصلا مناسب نیست.
 • افرادی که بیش از حد الکل می نوشند یا زیاد سیگار مصرف می‌کنند، کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نیستند، زیرا این موارد تاثیرات منفی زیادی در سیستم ایمنی بدن گذاشته و احتمال خونریزی بعد از جراحی را افزایش می‌دهند. “در این صورت ممکن است، پزشک پیشنهاد دهد که برای انجام جراحی بینی، از یک ماه قبل عمل، سیگار را ترک کرده، تا به میزان مناسبی سیستم ایمنی بدن، بهبود یابد.”
 • افرادی که دچار کم‌خونی شدید هستند، چراکه حین عمل، احتمال از دست دادن مقداری خون وجود دارد.
 • سیستم ایمنی بسیار پایین در اشخاص مبتلا به بیماری خود ایمنی، عوارض نامناسبی را بعد از جراحی بینی، برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.
بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ جراحی بینی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی

باید توجه داشت،  برای رسیدن به نتیجه‌ی نهایی دلخواه، مراقبت‌های توصیه شده بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار‌اند.

شخص باید به مدت سه روز بعد از جراحی، استراحت کامل و تا یک هفته بعد از آن، استراحت نسبی داشته باشد.

در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی، از کمپرس سرد برای رفع تورم و کبودی‌ها استفاده شود. دقت کنید، در زمان استفاده از کمپرس، به بینی فشار مازاد وارد نکنید.

هنگام خواب، باید سر بالاتر از حد معمول قرار گیرد، به طوری که حالت نیمه نشسته ایجاد شود.

از انجام فعالیت‌های سنگین مانند: شناکردن، ورزش‌کردن و … خودداری شود.

از غذاهای رقیق در برنامه غذایی روزانه استفاده شود.

تا برداشتن پانسمان بینی توسط پزشک، از حمام‌کردن و حتی دوش‌گرفتن ساده نیز خودداری شود. در صورت لزوم، بدون استفاده از آب گرم، فقط بدن در مدت زمان کوتاه شسته شود.

از عینک به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی، استفاده نشود . در صورت رفع تورم نواحی اطراف بینی، می‌توان از لنزهای طبی استفاده کرد.

چه زمانی فرم بینی در جراحی طبیعی نمایان می‌شود؟

معمولا بعد از عمل‌ زیبایی بینی سوال در ذهن مراجعه کننده پیش می‌آید که شکل اصلی بینی کی مشخص می‌شود؟

در ابتدا بهتر است بدانید در جراحی بینی طبیعی، نوع و ضخامت پوست یکی از مهمترین عواملی است، که در پیدایش فرم اصلی بینی تاثیر گذار است. دومین عامل حائز اهمیت، گوشتی یا استخوانی بودن بینی می‌باشد. سومین مورد مراقبت‌های بعد از عمل است، که روند بهبود را تسریع می‌کند.  بعد از بازکردن آتل توسط پزشک، بینی تورم دارد و بزرگتر از فرم اصلی خود دیده می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود “در این زمینه نگران نباشید”.  با گذشت زمان، حدودا بین 6 ماه الی یک سال بینی شکل نهایی خود را پیدا می‌کند.

سن مناسب برای جراحی بینی

روی سطح استخوان بینی، لایه‌ای از غضروف، چربی و پوست قرار دارد، بنابراین شکل داخلی استخوان شباهت کمی با ظاهر بیرونی بینی دارد، و این مسئله در سنین پایین خصوصا تا 18 سالگی (دوران بلوغ)، بیشتر شایع است. همچنین قابل ذکر است که در سنین بالا، روند ترمیم و بهبود بافت‌های آسیب دیده کند و با مشکلاتی همراه می‌باشد.

بیشتر بخوانید
نقش غضروف در جراحی بینی

بنابراین بهترین زمان برای انجام جراحی بینی طبیعی ، سن هجده سالگی الی پنجاه سالگی می‌باشد.

انواع روش جراحی طبیعی بینی

چندی پیش، برای انجام جراحی زیبایی بینی، تنها یک روش نوع باز وجود داشت و در واقع مراجعه کننده حق انتخابی نداشت. اما اکنون با پیشرفت علم و مهارت جراحان در این زمینه، برای انجام جراحی بینی از دو روش باز و بسته استفاده می‌کنند.

روش جراحی باز : در این روش، ناحیه اتصال بین دو سوراخ بینی برش داده شده و علاوه بر آن، برش‌هایی در سطح داخلی بینی داده می‌شود. پوست را کامل توسط دستگاهی به سمت بالا نگه می‌دارند. در این نوع جراحی، پزشک کاملا بر همه نواقص و قسمت‌های بینی اشراف دارد.

روش جراحی بسته : در جراحی بینی طبیعی برای بهبود نواقص، بیشتر از روش بسته استفاده می‌شود. در این نوع، ابزاری ظریف به داخل بینی فرستاده و جراح فقط برش‌هایی را در درون بینی ایجاد خواهد کرد.

جراحی بینی و بارداری

از پرسش‌های پرتکرار توسط بانوان این است که: انجام جراحی بینی طبیعی قبل از بارداری بهتر است یا بعد از بارداری؟ انجام عمل زیبایی بینی چندین ماه قبل از بارداری، هیچگونه مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد. در صورتی که به تازگی جراحی بینی انجام داده‌اید و قصد بارداری دارید، بهتر است صبور باشید تا ساختار نهایی بینی تشکیل شود. اگر باردار هستید و به زودی زایمان دارید، در انجام جراحی به طور موقت وقفه ایجاد کنید‌، تا دوران زایمان و شیردهی به پایان برسد.

چرا برای جراحی بینی طبیعی باید به پزشک گوش‌حلق ‌بینی مراجعه کرد ؟

زیرا دارای مهارت و تخصص ویژه در زمینه جراحی بینی و بیماری‌های مربوط به بینی می‌باشد. متخصص گوش حلق بینی، برای انجام جراحی بینی به عملکرد صحیح تنفس و آناتومی صورت، اهمیت فراوانی می‌دهد. در واقع، به گونه‌ای به جراحی می‌پردازد که هیچگونه آسیب و صدمه‌ای به غده‌های اشکی چشم و نواحی اطراف بینی وارد نشود.

مطالب دیگر سایت:

جراحی بینی

جراحی آندوسکوپی بینی

جراحی پولیپ بینی

جراحی ترمیم بینی

دکتر سعید ظفرمند

دکتر سعید ظفرمند جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی. همچنین عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران و عضو انجمن علمی راینولوژی ایران و عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا هستند.

12 thoughts on “جراحی بینی طبیعی

 1. عسل - سپتامبر 2, 2018 در 10:10 ق.ظ

  سلام
  من بينيم استخواني هستش و قوز نداره فقط نوك بيني. ام با صورتم فاصله زيادي داره كه ميخوام اين مشكل برطرف بشه
  جراحي بهتره يا ليفت؟

  پاسخ
  • drzafarmand - سپتامبر 2, 2018 در 10:33 ق.ظ

   سلام وقت بخیر. جراحی قطعا نتیجه بهتر و دائمی داره

   پاسخ
 2. مریم - اکتبر 17, 2020 در 3:34 ب.ظ

  با درودوسلام خدمت شما من کانادا زندگی میکنم برای تحصیل همسرم مدتی اینجا هستیم میخواستم نحوه گرفتن نوبت از جنابعالی روبدونم واینکه چندروز باید تهران موند چندروز بستری میشیم کدوم کلینیک عمل میکنید؟ کجا میتونم عکس بینیموبفرستم که ببینید ونظرتونو بدونم ممنونم

  پاسخ
  • drzafarmand - اکتبر 31, 2020 در 9:01 ق.ظ

   سلام روز بخیر خسته نباشید
   ایشون باید حداقل دوهفته ایران بمونند.عکس ها رو توو دایرکت پیج بفرستند.
   ضمناً در خصوص نوبت کرفتن باید با مطب هماهنگ کنند . اولین نوبتهای خالی من نیمه دوم آذرماهه

   پاسخ
 3. خانی - مارس 1, 2021 در 12:34 ب.ظ

  من بیمارتونم بینیم عالیه چرا عکسمو توی سایت نمیزارید

  پاسخ
 4. اصلاني - مارس 8, 2021 در 8:45 ب.ظ

  فوق العاده اس نمونه كاراتون

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - مارس 16, 2021 در 7:12 ق.ظ

   ممنون

   پاسخ
 5. محدثه - جولای 10, 2021 در 1:05 ب.ظ

  سلام خسته نباشید .بعد از عمل باز چند درصد ممکنه حس بویایی و چشایی از دست داد .آیا احتمالش هست؟

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - آگوست 3, 2021 در 11:24 ق.ظ

   از عوارض نادر عمل میباشد

   پاسخ
 6. پارمیدا - جولای 25, 2021 در 2:58 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من 14 سالمه و خیلی دوست دارم عمل زیبایی بینی انجام بدم
  میخاستم ازتون سوال بپرسم که شما در این سن هم عمل زیبایی بینی انجام میدین؟!

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - آگوست 3, 2021 در 11:26 ق.ظ

   هرگز

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک