هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

۴.۳/۵ - (۴۲ امتیاز)

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ به عوامل مختلفی مانند نوع جراحی، مهارت جراح و سطح کیفیت خدمات ارائه شده توسط پزشک بستگی دارد. جراحی بینی رایج ترین و محبوب ترین جراحی در ایران است که برای رفع مشکلات تنفسی، بهبود ظاهر بینی و ترمیم استخوان بینی پس از ضربه انجام می شود. این جراحی با متعادل کردن اندازه بینی و کوچک کردن سوراخ های بینی ظاهر افراد را زیباتر می کند. اگر به جراحی بینی فکر می‌کنید حتما هزینه‌های این جراحی برای شما به عنوان قسمت مهمی از تصمیم جهت جراحی مطرح می‌باشد. در ادامه‌ی این مقاله نکاتی که ممکن است بر هزینه عمل بینی شما اثرگذار باشد ارائه می‌شود تا بتوانید با اطلاعات کامل جهت جراحی اقدام نمائید.

مشاوره برای هزینه جراحی بینی1

چه عواملی بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

عواملی که بر هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ بینی تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

  1. نوع بینی بیمار: از موارد مهمی که در تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار است، نوع بینی افراد است. معمولا هزینه عمل بینی گوشتی از هزینه عمل بینی استخوانی کمی بیشتر است.
  2. تخصص و تجربه جراح: هزینه جراحی بینی بیشتر برای جراحان با تخصص و تجربه بیشتر است.
  3. محل کلینیک: هزینه جراحی بینی در شهرهای بزرگ مانند تهران بیشتر از شهرستان‌ها است.
  4. هزینه خدمات ارائه شده توسط پزشک: هزینه جراحی بینی ممکن است به عواملی مانند نوع جراحی، مهارت جراح و سطح کیفیت خدمات ارائه شده توسط پزشک بستگی داشته باشد.
  5. هزینه‌های جانبی: هزینه‌های جانبی مانند هزینه بیهوشی و مراقبت بعد از عمل همیشه در برآورد اولیه درمان در نظر گرفته نمی‌شود و باید برای اطلاعات دقیق‌تر درباره این هزینه‌ها تحقیق کنید

هزینه‌های جانبی

پس از هزینه‌ی جراح، هزینه‌هایی که بیمارستان و یا کلینیک جراحی دریافت می‌نماید بخش مهمی از هزینه‌های جراحی بینی را تشکیل می‌دهد.

جراحی بینی ممکن است در یک بیمارستان و یا کلینیک جراحی انجام شود، همچینین می‌توانید این جراحی را در یک بیمارستان خصوصی و یا دولتی انجام دهید.

هزینه‌های جانبی این موارد را در بر می‌گیرد:

  • هزینه‌ی تیم جراحی شامل متخصص بیهوشی، تکنسین اتاق عمل، پرستاران، بهیاران و …
  • هزینه‌ی دارو و تجهیزات مصرفی
  • هزینه‌ی مراقبت‌های پیش و پس از جراحی
  • هزینه‌های آزمایش‌هایی که پیش از جراحی باید انجام دهید.
چه عواملی بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

بیمه‌های درمانی

جراحی بینی جزء جراحی‌هایی می‌باشد که در دسته‌ی جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد مگر اینکه به دلیل رفع مشکلات تنفسی انجام شود، در صورتی که جراحی بینی به دلیل مشکلات تنفسی انجام شود، ممکن است مقادیری از این هزینه پرداخت شود.، در غیر این صورت بیمه‌های درمانی کشور ما هزینه‌های این جراحی را تقبل نمی‌نمایند و شما تمام هزینه را باید خودتان پرداخت نمائید.

بیمه تکمیلی

در صورتی که بیمه‌ی تکمیلی دارید، ممکن است اگر جراحی بینی درمانی باشد، مفادیری از هزینه عمل بینی پرداخت شود. اما درصدی که بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌نمایند با توجه به نوع بیمه‌ی شما ممکن است متفاوت باشد، برخی از بیمه‌های تکمیلی تمام هزینه‌ی جراحی را پرداخت می‌نمایند اما برخی دیگر تا سقف معینی از هزینه‌ها را تقبل می‌نمایند، بنابراین لازم است ابتدا با نمایندگی بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید و در مورد سقف مبلغی که بیمه جهت جراحی بینی شما پرداخت می‌نماید اطلاعات لازم را کسب نمائید. البته اغلب بیمه تکمیلی در ایران هزینه ی در قبال این جراحی پرداخت نمی کند.

هزینه‌ی ویزیت‌های پس از جراحی

پس از جراحی شما چندین بار جهت کشیدن بخیه‌ها، برداشتن آتل، چسب زدن و معاینات دوره‌ای باید به مطب پزشک خود مراجعه می کنید، برخی از جراحان هزینه‌ی ویزیت‌های پس از جراحی را دریافت نمی کنند، اما برخی دیگر برای هر بار ویزیت ممکن است از شما هزینه‌ای جداگانه دریافت نمایند، که با توجه به تعداد ویزیت‌های پس از جراحی ممکن است مجموع هزینه‌های آن زیاد باشد بنابراین لازم است پیش از جراحی تمام این موارد را لحاظ نمائید، می‌توانید در مورد هزینه‌های ویزیت پس از جراحی از منشی پزشک اطلاعات لازم را کسب نمائید.

آیا هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ در تهران با بقیه شهرها متفاوت است؟

شهر و منطقه جغرافیایی تاثیر زیادی در قیمت عمل بینی دارد. هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ در تهران نسبت به سایر شهرها بالاتر است. همچنین هزینه این عمل در شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ کمتر است. البته لازم به ذکر است که در شهرهای بزرگ همانند تهران امکانات جراحی بیشتر است و جراحان مجرب بیشتری در این مناطق فعالیت دارند. همچنین، هزینه عمل بینی در تهران بستگی به عوامل مختلفی مانند مهارت جراح، نوع مشکل بینی، میزان تغییرات بینی، منطقه و شهر مطب پزشک و نوع بیهوشی دارد.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی در دیگر کشورها

عمل بینی از جمله در ایران، بلکه در سایر کشورهای اروپایی محبوبیت بسیاری دارد. چون هزینه این عمل بینی در ایران نسبت به دیگر کشورهایی اروپایی پایین تر است و کشور ما جراحان ماهر، متخصصین و با کارنامه ای درخشان در زمینه جراحی بینی دارد، یکی از مقاصد معروف برای جراحی بینی است و حتی بسیاری از بیمارستان ها، مترجمینی را در اختیار افراد خارجی قرار می دهند.

هزینه عمل بینی در شهرهای مختلف ایران نیز با هم متفاوت است، به گونه ای که هزینه جراحی در شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد یا شیراز بیشتر از دیگر شهر هاست و همان طور که توضیح داده شد، هزینه های کلینیک و بیمارستان در شهرهای مختلف و با توجه به امکانات شان و تجربه پزشک متفاوت خواهد است.

این موضوع در مورد اروپا و دیگر کشورها نیز صدق می کند و برخی کشورهای اروپایی، از نظر جراحی بینی بسیار معروف هستند و در کشورهایی مانند اوکراین و اسپانیا، افراد هزینه مناسبی را برای جراحی بینی پرداخت می کنند.

هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بینی گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم‌تر، عمل کردن آن‌ هم سخت‌تر می‌شود. به خاطر ضخیم بودن پوست بینی، عمل کردن بینی چالش بیشتری دارد و فرم دادن به بینی ساده نیست. به همین خاطر جراح باید باتجربه و ماهر باشد. در مقابل عمل بینی استخوانی در مقایسه با بینی گوشتی چالش کمتری دارد. در صورتی که مشکلاتی مانند پولیپ بینی یا ایرادات تنفسی وجود نداشته باشد، جراحی ساده تر خواهد بود و زمان کمتری هم برای انجام آن لازم است. اگر مشکل بینی شما تنها یک برآمدگی کوچک باشد، هزینه جراحی آن بسیار کمتر است و تغییرات زیادی لازم نیست. 

سوالات متداول

سخن پایانی

با توجه به مواردی که ذکر شد هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ در کشور ما شامل یک رنج قیمت ثابت نمی‌باشد و با توجه به شهر محل سکونت شما و حتی منطقه‌ای که مطب بهترین جراح بینی واقع شده‌است ممکن است با هزینه‌های جراحی بسیار متفاوتی روبرو شوید، بنابراین لازم است جهت کسب اطلاع از هزینه‌ی جراحی بینی ابتدا جهت مشاوره به مطب پزشکی که انتخاب کرده‌اید مراجعه نمائید و در طی جلسه مشاوره راجع به هزینه‌های کلی و جزئی اطلاعات لازم را کسب نمائید.

https://www.drzafarmand.com/wp-content/uploads/2024/02/logo2.webp
دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس سریع