هزینه عمل بینی

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

جراحی بینی رایج ترین و محبوب ترین جراحی در ایران است که برای رفع مشکلات تنفسی، بهبود ظاهر بینی و ترمیم استخوان بینی پس از ضربه انجام می شود. این جراحی با متعادل کردن اندازه بینی و کوچک کردن سوراخ های بینی ظاهر افراد را زیباتر می کند. اگر به جراحی بینی فکر می‌کنید حتما هزینه‌های این جراحی برای شما به عنوان قسمت مهمی از تصمیم جهت جراحی مطرح می‌باشد. در ادامه‌ی این مقاله نکاتی که ممکن است بر هزینه عمل بینی شما اثرگذار باشد ارائه می‌شود تا بتوانید با اطلاعات کامل جهت جراحی اقدام نمائید.

مشاوره برای هزینه جراحی بینی1

چه عواملی بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

هر جراحی تحت تاثیر عواملی است که می تواند بر هزینه آن تاثیر بگذارد. جراحی بینی از این قاعده مستثنی  نبوده. موارد زیر می تواند بر هزینه ی عمل بینی تاثیر داشته باشد:

دستمزد جراح

بخش عمده‌ای از هزینه‌ی جراحی بستگی به دستمزدی دارد که پزشک شما جهت جراحی اعلام می‌نماید. این هزینه با توجه به فاکتورهایی مانند تخصص جراح، تجربه‌ی کاری جراح، شهر و منطقه‌ای که مطب جراح واقع شده است ممکن است رقم‌های بسیار متقاوتی را شامل شود. همان طور که پیشتر اشاره کردیم رقم‌های بالا جهت جراحی همیشه به معنای تضمین موفقیت در جراحی نمی‌باشد. گاهی اوقات برخی از جراحان با تبلیغات زیاد، جراحی‌های زیادی را انجام می‌دهند که ممکن است درصد رضایت بیمار و موفقیت جراحی آنها بسیار کم باشد. بنابراین لازم است در انتخاب جراح به جراحی‌هایی که در گذشته انجام داده است دقت نمائید، تصاویر قبل و بعد از جراحی‌ها را در سایت و یا پیج پزشک مشاهده نمائید، درصد رضایت بیماران قبلی را به صورت مستقیم از بیمارانی که در مطب حضور دارند بپرسید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

نکته‌ی دیگر این است که مراجعه به یک جراح بی‌تجربه که هزینه‌ی اندکی جهت جراحی دریافت می‌نماید می‌تواند منجر به نتایج نامطلوب شود و شما مجبور به جراحی ترمیمی بینی شوید. بنابراین جهت جراحی بینی به هزینه‌ای که پزشک دریافت می‌نماید نباید دقت نمائید بلکه تجربه کاری و نتیجه‌ی جراحی‌های پیشین را باید ملاک انتخاب جراحی قرار دهید.

هزینه‌های جانبی

پس از هزینه‌ی جراح، هزینه‌هایی که بیمارستان و یا کلینیک جراحی دریافت می‌نماید بخش مهمی از هزینه‌های جراحی بینی را تشکیل می‌دهد.

جراحی بینی ممکن است در یک بیمارستان و یا کلینیک جراحی انجام شود، همچینین می‌توانید این جراحی را در یک بیمارستان خصوصی و یا دولتی انجام دهید.

هزینه‌های جانبی این موارد را در بر می‌گیرد:

  • هزینه‌ی تیم جراحی شامل متخصص بیهوشی، تکنسین اتاق عمل، پرستاران، بهیاران و …
  • هزینه‌ی دارو و تجهیزات مصرفی
  • هزینه‌ی مراقبت‌های پیش و پس از جراحی
  • هزینه‌های آزمایش‌هایی که پیش از جراحی باید انجام دهید.
چه عواملی بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

بیمه‌های درمانی

جراحی بینی جزء جراحی‌هایی می‌باشد که در دسته‌ی جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد مگر اینکه به دلیل رفع مشکلات تنفسی انجام شود، در صورتی که جراحی بینی به دلیل مشکلات تنفسی انجام شود، ممکن است مقادیری از این هزینه پرداخت شود.، در غیر این صورت بیمه‌های درمانی کشور ما هزینه‌های این جراحی را تقبل نمی‌نمایند و شما تمام هزینه را باید خودتان پرداخت نمائید.

بیمه تکمیلی

در صورتی که بیمه‌ی تکمیلی دارید، ممکن است اگر جراحی بینی درمانی باشد، مفادیری از هزینه عمل بینی پرداخت شود. اما درصدی که بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌نمایند با توجه به نوع بیمه‌ی شما ممکن است متفاوت باشد، برخی از بیمه‌های تکمیلی تمام هزینه‌ی جراحی را پرداخت می‌نمایند اما برخی دیگر تا سقف معینی از هزینه‌ها را تقبل می‌نمایند، بنابراین لازم است ابتدا با نمایندگی بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید و در مورد سقف مبلغی که بیمه جهت جراحی بینی شما پرداخت می‌نماید اطلاعات لازم را کسب نمائید. البته اغلب بیمه تکمیلی در ایران هزینه ی در قبال این جراحی پرداخت نمی کند.

هزینه‌ی ویزیت‌های پس از جراحی

پس از جراحی شما چندین بار جهت کشیدن بخیه‌ها، برداشتن آتل، چسب زدن و معاینات دوره‌ای باید به مطب پزشک خود مراجعه می کنید، برخی از جراحان هزینه‌ی ویزیت‌های پس از جراحی را دریافت نمی کنند، اما برخی دیگر برای هر بار ویزیت ممکن است از شما هزینه‌ای جداگانه دریافت نمایند، که با توجه به تعداد ویزیت‌های پس از جراحی ممکن است مجموع هزینه‌های آن زیاد باشد بنابراین لازم است پیش از جراحی تمام این موارد را لحاظ نمائید، می‌توانید در مورد هزینه‌های ویزیت پس از جراحی از منشی پزشک اطلاعات لازم را کسب نمائید.

هزینه‌ی کلی جراحی بینی چقدر است؟

با توجه به مواردی که ذکر شد هزینه‌ی جراحی بینی در کشور ما شامل یک رنج قیمت ثابت نمی‌باشد و با توجه به شهر محل سکونت شما و حتی منطقه‌ای که مطب بهترین جراح بینی واقع شده‌است ممکن است با هزینه‌های جراحی بسیار متفاوتی روبرو شوید، بنابراین لازم است جهت کسب اطلاع از هزینه‌ی جراحی بینی ابتدا جهت مشاوره به مطب پزشکی که انتخاب کرده‌اید مراجعه نمائید و در طی جلسه مشاوره راجع به هزینه‌های کلی و جزئی اطلاعات لازم را کسب نمائید.

سوالات متداول

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
16:36
Call Now Buttonتماس سریع