مراحل جراحی بینی

مراحل جراحی بینی

جراحی بینی جزو جراحی های پیچیده می باشد و نیازمند دقت بالایی است. جراح بینی مراحل مشخصی را برای انجام این جراحی دنبال می کند. شخصی که قصد انجام این جراحی را دارد تمایل به شناخت مراحل این جراحی دارد و ما در این مقاله قصد داریم به جوانب مختلف این جراحی و توضیحاتی درباره مراحل آن بپردازیم.

مراحل جراحی بینی

مرحله اول بیهوشی

قبل از جراحی بینی فرد بیهوش می شود تا در طول عمل، احساس راحتی کند. در برخی موارد خاص می توان از بی حسی موضعی استفاده نمود ولی در اکثر موارد فرد به طور کامل بیهوش می شود. برای نوع بیهوشی بهترین انتخاب ها به بیمار پیشنهاد داده می شود.

مرحله دوم ایجاد برش

رینوپلاستی به دو روش انجام می گیرد؛ باز و بسته. در روش بسته برش های ایجاد شده در داخل بینی است و مخفی است. ولی در روش باز، برش های ایجاد شده در زیر تیغه بینی می باشند. در طول این روش پوستی که بر روی استخوان بینی و غضروف بینی کشیده شده است، به آرامی برداشته می شود و ساختار بینی تغییر شکل داده می شود.

مرحله سوم تغییر ساختار بینی

بخشی از استخوان ها و غضروف بینی در بینی هایی که سایر بزرگی دارند برداشته می شود. گاهی اوقات در طول جراحی بینی، نیاز به پیوند غضروف است. در اکثر موارد از غضروف تیغه بینی کمک گرفته می شود و یا در موارد خاصی از غضروف گوش استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
عمل بینی گوشتی

مرحله چهارم اصلاح تیغه بینی

در صورتی که تیغه بینی کج باشد، در طول جراحی این مورد اصلاح می شود. به این ترتیب بعد از جراحی و بهبود کامل، تنفس فرد بهبود می یابد.

مرحله پنجم بخیه زدن بینی بعد از جراحی

زمانی که ساختار بینی شکل گرفت و نقایص برطرف گردید، پوست بینی بر روی بینی قرار می گیرد و برش های ایجاد شده بسته می شوند و بخیه زده می شود.

مرحله آخر در جراحی بینی

برای چند روز اول بعد از عمل بینی ، اسپلینت یا گچ بینی بر روی بینی قرار می گیرد تا از بینی محافظت گردد. این دوره اهمیت بالایی دارد و فرد در طی دوره نقاهت می بایست اقدامات خاصی انجام دهد. در ادامه به مراقبت های مورد نیاز در دوران نقاهت اشاره می کنیم.

دوره نقاهت جراحی بینی

در چند هفته اول بعد از جراحی بینی شاهد تورم بینی هستید و این تورم تا یک سال همراه فرد می باشد ولی به مرور از بین خواهد رفت. در طول این دوره تغییرات کوچکی در ظاهر بینی به وجود می آید و در نهایت شکل دائمی بینی نمایان می شود. ورم بینی بعد از عمل در صبح ها بیشتر است. برای دوران نقاهت بعد از عمل بینی:

– چگونگی مراقبت از ناحیه بینی و بخیه ها و مراقبت از محل جراحی برای جلوگیری از عفونت به بیمار آموزش داده می شود.
– داروهای خوراکی برای بیمار تجویز می شود.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های سر و گردن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نتیجه گیری

با شناخت مراحل جراحی بینی می توان دید کامل تری نسبت به آن پیدا کرد. به این ترتیب نگرانی های بیمار تا حدی کاهش پیدا می کند و آمادگی بیشتری برای این عمل جراحی پیدا می کند.
منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/rhinoplasty/procedure

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر سعید ظفرمند

دکتر سعید ظفرمند جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی. همچنین عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران و عضو انجمن علمی راینولوژی ایران و عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا هستند.

پاسخ

چهارده + 20 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک