جراحی بینی کج

Rate this post

بسیاری از بیماران برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی و اصلاح بینی کج خود به دکتر سعید ظفرمند مراجعه می کنند.

بینی کج به دلایلی مانند عدم تقارن ذاتی صورت ، ترومای بینی یا انحراف سپتوم و یا همان دیواره بینی می تواند وجود داشته باشد. دکتر سعید ظفرمند به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و  جراح بینی با  آناتومی بینی و چگونگی عملکرد آن آشنایی کامل دارد و ایشان در زمان انجام جراحی بینی کج به طور همزمان عوارض و بیماری ها را برطرف کرده و ظاهر بینی را بهبود می بخشند.

در فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا در کمتر از ۶ ساعت با شما تماس بگیریم و از مشاوره رایگان عمل بینی بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
توضیحات (در صورت نیاز)
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد. با شما در کمتر از ۶ ساعت تماس می گیریم.
دوباره سعی کنید.

جراحی بینی کج چگونه و چرا انجام می شود؟

جراحی بینی کج که منظور برطرف کردن انحراف های خفیف تا شدید بینی انجام می شود، یکی از دشوار ترین جراحی های زیبایی بینی به شمار می رود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود  تا برای انجام این جراحی به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه شود.

سخت و دشوار بودن جراحی بینی کج دلایل متعددی دارد که دکتر سعید ظفرمند جراح بینی در ادامه به تفضیل توضیح می دهند.

علت کجی بینی

دلیل اول:

جراحی بینی کج می تواند به دلیل عدم تقارن در صورت باشد. که ایجاد بینی صاف که با سایر اجزای صورت هارمونی داشته باشد کمی دشوار است. زیرا در ۹۷ درصد از افرادی که بینی کج دارند، صرفا بعد از جراحی بینی فقط بینی صاف شده و شاید سایر اجزای صورت نیاز به اصلاح داشته باشند.

دلیل دوم :

مربوط به غضروف موجود در ساختار بینی است. در حین جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی خوب سعی می نماید تا تمامی ساختار بینی را تغییر داده و تقارن و صافی را ایجاد  نماید و ظاهر بینی را بهبود ببخشد. ولی نتیجه جراحی بینی، تحت تاثیر غضروف بینی است. حتی با بخیه زدن، قرار دادن گرافت های مخصوص، برطرف کردن شکستگی های بینی و یا استفاده از غضروف برای اصلاح ظاهر بینی، ممکن است  غضروف بینی به گونه ای رشد نماید که مجددا کجی و انحراف را در بینی ایجاد نماید و بینی را به موقعیت قبلی خود برگرداند. افرادی که دارای کجی شدید بینی هستند و جراحی بینی کج و یا جراحی انحراف بینی را انجام داده اند، باید این نکته را بدانند که شاید بینی شان مجددا نیاز به جراحی ترمیمی بینی باشد.

جراحی بینی کج

آیا جراح بینی می تواند انحراف دیواره بینی را در طی جراحی بینی کج ، جراحی نماید؟

در برخی از افراد ممکن است که همزمان با کجی بینی، انحراف در دیواره بینی یا همان انحراف سپتوم بینی وجود داشته باشد. دکتر سعید ظفرمند به عنوان جراح بینی خوب در تهران همواره در چنین جراحی های پیچیده ای به بهبود عملکرد بینی و سپس زیبایی آن توجه کرده و جراحی بینی کج و جراحی انحراف بینی را انجام داده است.

آیا جراحی بینی کج را روی بینی شکسته هم انجام می دهند؟

از جمله دلایل کم تر شایع کج شدن بینی شکستن استخوان بینی است. یک پزشک خوب می توانند با استفاده از روش ها و تکنیک های نوین جراحی بینی، جراحی زیبایی بینی را بر روی افرادی که دچار شکستگی بینی شده اند، انجام دهند.

آیا بیمه جراحی بینی کج را پوشش می دهد؟

به طور کلی ، پوشش های بیمه ای در صورت وجود مشکل عملکرد در بینی مانند مشکلات تنفسی (مانند انحراف دیواره بینی) ، جراحی زیبایی بینی را تحت پوشش قرار می دهند. گاهی اوقات بینی کج به دلیل انحراف شدید می تواند در مشکلات تنفسی نقش داشته باشد. علاوه بر این ، بیمه ها عموماً عمل بینی را اگر به دلیل آسیب به بینی مانند شکستگی بینی باشد، تحت پوشش قرار می دهند. با این حال ، اگر جراحی زیبایی بینی با هدف بهبود ظاهر و اعتماد به نفس انجام شود ، ممکن است تحت پوشش بیمه شما نباشد.

قبل از آن که جراحی بینی را انجام دهید با جراح بینی خود در خصوص هزینه و میزان پوشش های بیمه ای صحبت نمایید.

بینی کج به دلایلی مانند عدم تقارن ذاتی صورت ، ترومای بینی یا انحراف سپتوم و یا همان دیواره بینی می تواند وجود داشته باشد. دکتر سعید ظفرمند به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی با  آناتومی بینی و چگونگی عملکرد آن آشنایی کامل دارد و ایشان در زمان انجام جراحی بینی کج به طور همزمان عوارض و بیماری ها را برطرف کرده و ظاهر بینی را بهبود می بخشند. دکتر سعید ظفرمند در خصوص جراحی بینی کج متذکر می شوند که جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی کج چیست؟

مدت زمان و میزان بهبودی درهر بیمار متفاوت است اما معمولاً حدود ۸ روز زمان لازم است تا فرد بهبود پیدا کند. جراحی زیبایی بینی یک روش دردناک نیست اما می تواند تا چند روز برای فرد ناراحت کننده باشد . همچنین ممکن است بعد از جراحی مقدار کمی کبودی یا تورم در اطراف چشم ایجاد شود که به طور معمول تا روز ۸ بعد از جراحی بینی کج برطرف می شود. استفاده از رژیم هایی غذایی در این دوره که ممکن است دکتر سعید ظفرمند توصیه نمایند و همچنین قرار دادن کمپرس سرد در بافت های اطراف محل جراحی می تواند در کاهش تورم و کبودی موثر باشد.

انجام دقیق مراقبت ها صرفا به نفع شما بوده و دوره نقاهت را کوتاه تر می نماید.

بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی، دکتر سعید ظفرمند بخیه های بینی را می کشد و بینی را مجددا چسب می زند. در هفته های آتی گچ، بانداژ های بینی و چسب بینی برداشته می شود. تا این زمان باید کبودی ها برطرف شده باشد. ولی بینی هنوز متورم است ولی  تا حدود زیادی این تورم کاهش پیدا کرده است.

بعد از گذشت دو هفته از جراحی بینی به راحتی می توانید به کارهای روزمره خود بازگشته و همانند قبل باشید.

طی چند ماه با توجه به میزان گسترده بودن جراحی، تورم به مرور کاسته می شود. در ۳ هفته اول چیزی حدد ۳۰ درصد از تورم کاسته می شود. در ۶ هفته بعد از جراحی بینی این میزان دو برابر می شود و به ۶۰ درصد می رسد.

یک سال زمان لازم است تا تورم بعد از جراحی بینی به طور کامل فروکش کند. با این حال اکثر بیماران دکتر سعید ظفرمند بعد از برداشتن چسب بینی ، از ظاهر جدید بینی خود راضی هستند و می دانند که بینی با گذشت زمان کوچک تر می شود.

www.funkfacialplastics.com/crooked-nose-rhinoplasty

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

6 thoughts on “جراحی بینی کج

 1. جعفری - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۶ ب٫ظ

  سلام دکتر جان من بینی ام آسیب دیده و شکسته ولی الان دو ماهه گذشته می تونم بیام برای درمان

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۸ ب٫ظ

   سلام بله مراجعه کنید و حتما معاینه بشید

   پاسخ
 2. اصلانی - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۷ ب٫ظ

  جراحی بینی کج همون جراحی هست که برای تیغه بینی انجام میشه؟

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۸ ب٫ظ

   بله معمولا کجی بینی ناشی از کج بودن استخوان تیغه بینی است

   پاسخ
 3. مریم - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۷ ب٫ظ

  من مشکل مادرزادی دارم و برای تنفس مشکل دارم شما می تونید کمکم کنید؟ جراحی بینی می ترسم روش های دیگر هست؟

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - خرداد ۲۸, ۱۴۰۰ در ۳:۱۸ ب٫ظ

   باید بررسی بشه که مشکل تنفسی ناشی از چه مشکلی است

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
19:58