تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

Rate this post

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

انجام جراحی های غیرضروری در زمان بارداری و بلافاصله بعد از آن نیز باید زیر نظر متخصص انجام شود تا صدمه ای  به بدن مادر وارد نشود. همچنین تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی نیز کم نیست و در ادامه به بخشی از این موارد خواهیم پرداخت.

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

این منطقی است که چند ماه بعد از زایمان جراحی زیبایی بینی انجام شود. به طور مشابه، بارداری فوری بعد از جراحی بینی اصلا  توصیه نمی شود.

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

تا اتمام دوران نقاهت جراحی بینی خود صبر کنید.

بیشتر جراحان زیبایی بینی ادعا می کنند که بارداری هیچ تاثیری بر جراحی بینی نخواهد داشت و می توانند بلافاصله بعد از جراحی بینی و بعد از آن که دوره نقاهتشان اتمام پیدا کرد، زیر نظر متخصص باردار شوند. برخی از جراحان بینی متعقدند که ار بارداری بعد از۴ الی ۶ ماه از جراحی بینی باشد، تاثیری بر جراحی زیبایی بینی ندارد.

از طرفی، زمان انتظار برای بارداری بعد از جراحی بینی به روند بهبودی شخص شما و داروهایی که مصرف می کنید بستگی دارد.

جراح زیبایی بینی، معمولا داروی مسکن تجویزمی کنند، که این دارو ها ممکن است در زمان اقدام به باداری کمی اختلال ایجاد کند.

برای داشتن بارداری سالم بعد از جراحی بینی، بهتر است یک هفته بعد از اتمام درمان دارویی نیز صبر کنید.

مابقی فاکتور های در نظر گرفته شده :

درست بعد از جراحی بینی، ممکن است بیمار به دلیل مراقبت از بینی و داشتن شرایط خاص امکان داشتن برنامه ای برای بارداری نتواند داشته باشد. بعد از جراحی بینی:

  • بینی شما لمس خواهد شد
  • ممکن است احساس ناخوشایندی کنید (احتمالاً با سردرد)
  • شما مجبور به خوابیدن با بالا بودن سر شوید.
  • از بانداژ روی بینی ناراحتی به وجود خواهد آمد
  • در تنفس شما اختلال ایجاد می کند
  • ممکن است هنگام برداشتن تامپون و بانداژ درد وجود داشته باشد
  • برای برخی از افراد هفته ها یا ماه ها کبودی و تورم قابل ملاحظه ای در اطراف بینی و چشم ها مشاهده خواهد شد.

به گفته ی دکتر ظفرمند جراح بینی،  خانم های عزیز می توانید چند ماه بعد از زایمان ، به شرط اینکه از نظر جسمی و عاطفی برای جراحی بینی آماده باشید ، جراحی زیبایی بینی انجام دهید.

انجام جراحی های غیرضروری در زمان بارداری و بلافاصله بعد از آن نیز باید زیر نظر متخصص انجام شود تا صدمه ای  به بدن مادر وارد نشود. همچنین تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی نیز کم نیست . جهت  مشاوره و مراجعه به دکتر سعید ظفرمند  با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱  تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

اگرچه بعد از عمل می توان شیردهی را انجام داد ، اما شما تحت درمان دارویی خواهید بود و داروی مسکن در چند روز اول از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد می شود.

گفته می شود ، بزرگ کردن کودک می تواند برای مادرانی اولین بار است تجربه دارند، کمی دشوار باشد ، بنابراین شاید اضافه کردن استرس جراحی زیبایی بینی عاقلانه نباشد. از نظر پزشکی ، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که مادران شیرده داروهای خاصی مصرف نکنند که ممکن است راه شیر مادر و نوزاد را بگیرد. داروهای بسیار زیادی وجود دارد که متناسب با این دسته هستند و باید از مصرف آنها اجتناب کرد.

می توانید در خصوص تاثیر بارداری و عمل زیبایی بینی قبل و بعد از بارداری از جراح زیبایی یبنی، سوالات خود را به طور کامل بپرسید.

droakleysmithrhinoplasty.com/pregnancy-safe-immediately-rhinoplasty-procedure

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
16:49