بهترین جراح بینی

هر ساله هزاران هزار نفر زیر تیغ جراحی رفته و جراحی بینی انجام می دهند. جراحی بینی می تواند با هدف زیبایی یا با هدف بهبود عملکرد بینی و یا هر دو انجام گیرد. با جراحی بینی می توان بهبود یا درمان مشکلات تنفسی را انجام داده و به اصلاح بدفرمی های مادرزادی یا بدفرمی های در اثر یک آسیب و ضربه و حتی جراحی پولیپ بینی پرداخت. در ابتدا تعریف جراحی بینی را در ادامه بخوانید.

تعریف جراحی بینی

تعریف جراحی بینی

بیمارانی که به دنبال انجام جراحی بینی هستند احتمالاً برای پیدا کردن بهترین جراح بینی به تحقیقات و پرس و جوهای زیادی نیاز دارند. یک جراح بینی خوب به بهبود عملکرد مجرای بینی تسلط داشته و همزمان برای زیبایی و تقارن هرچه بیشتر بینی تجربه بالایی دارد. به این ترتیب تنفس درست بعد از جراحی بینی امکان پذیر می شود.

جراحی بینی

جراحی بینی

آیا جراحی زیبایی بینی می تواند یک بینی ایده آل فراهم آورد؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، شکل کلی بینی را تغییر داده، تعادل بینی با دیگر اجرای صورت را ایجاد می کند. به این دلیل که بینی برجسته ترین وجه صورت می باشد، کوچکترین تغییر در آن می تواند ظاهر فرد را بهبود زیادی بخشد. رینوپلاستی به تنهایی نمی تواند بهترین ظاهر را برای فرد فراهم کرده و او را کاملاً به شخص دیگری شبیه کند یا زندگی شخصی فرد را به طور کامل تغییر دهد. قبل از انجام جراحی خیلی مهم است که بیمار یک درک واقع بینانه و واضحی از تغییرات قابل انجام داشته باشد و با محدودیت های جراحی و عوارض آن آشنا شود.

 دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام جراحی بینی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بهترین جراح بینی طبیعی

نوع پوست، سابقه نژادی و سن از جمله فاکتورهای مهمی است که بهترین جراح بینی طبیعی باید به آنها توجه کند. به جز موارد و مشکلات شدید تنفسی، مراجعان بسیار جوان و کم سن و سال کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند. بهتر است که سن آنها به 15 الی 16 سال برسد و بینی آنها رشد خود را به طور کامل انجام دهد. بهتر است که جراح بینی تمامی ریسک های جراحی و عوارض آن را هر چند اندک و حتی در جراحی بینی طبیعی به بیمار بگوید.

جراح بینی

جراح بینی

برای تغییر شکل بینی، پوست بینی کاملاً بلند شده و به پزشک این امکان را می دهد که استخوان بینی را تراشیده و دوباره شکل دهی کند. پوست دوباره روی استخوان قرار گرفته و بخیه می خورد. استفاده از اسپلینت بینی با هدف شکل دهی بهتر و عدم تغییر فرم بینی در طول دوره نقاهت می باشد. پانسمان های کوچک خارجی و اسپلینت ها 5 تا 7 روز بعد از جراحی از بینی برداشته می شوند.

بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی یا رینوپلاستی Rhinoplasty نوعی از جراحی بوده که شکل، فرم، ساختار بینی و سایز بینی را در جهت متعادل سازی و زیبا سازی صورت یا برای بهبود و رفع عیوب تنفسی تغییر می دهد. هدف از جراحی بینی می تواند ترکیبی نیز باشد، به صورتی که علاوه بر بهبود ظاهر، تنفس فرد نیز بهبود یابد.

قسمت بالایی ساختار بینی، استخوان می باشد و قسمت پایینی آن ، غضروف می باشد. جراحی بینی می تواند استخوان، غضروف ، پوست یا هر سه مورد را بهبود بخشد. در جهت مناسب بودن این جراحی برای فرد و نتایج تقریبی حاصل از این جراحی، می توان با پزشک مشورت نمود.

در جلسات مشاوره با پزشک، وی جنبه های دیگر صورت، پوست روی بینی و نوع تغییری که فرد تمایل به انجام آن دارد، را در نظر می گیرد.

جراحی سر و گردن

متخصص گوش و حلق و بینی می تواند در زمینه جراحی سر و گردن دوره دیده و به انجام تمامی جراحی های ناحیه سر و گردن مسلط شود. ولی سوالات زیر برای بسیاری وجود دارد:

– جراح سر و گردن چه مواردی را درمان می کند؟
– جراح سر و گردن به چه صورت دوره می بینند؟
– چه زمانی نیاز به مراجعه به جراح سر و گردن می باشد؟
جراحی سر و گردن به معنای انجام کلیه ی جراحی های مورد نیاز برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و ساختار سر و گردن می باشد.

جراحی سر و گردن

حوزه درمانی جراح سر و گردن

جراحان سر و گردن به تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با سینوس ها، حنجره، حفره دهانی و دهان و گلو و بیماری های مرتبط با ساختار گردن و صورت می پردازند.
جراحی سر و گردن در حوزه درمان بیماری های زیر انجام می گیرد:

– بیماری های گوش، آسیب به گوش، سرطان، تومورهای عصبی شنوایی و مشکلات مرتبط با شنوایی
– برطرف کردن نقص های مادرزادی در ناحیه سر و گردن
– عفونت گوش، لوزه سوم و عفونت آدنوئید وسندرم داون، آسم ، آلرژی و بیماری های سینوسی
– جراحی پلاستیک صورت و جراحی بازسازی به منظور برطرف کردن نقص های صورت
– جراحی بینی، جراحی انحراف بینی ، جراحی شکستگی بینی و …

جراحی گوش

کاهش شنوایی یکی از بیماری های مرتبط با اختلالات گوش بوده که جراحان سر و گردن به درمان آن می پردازند. این جراحان در زمینه درمان دارویی و جراحی گوش دانش لازم را کسب نموده و تمامی بیماری های مرتبط با گوش مانند کاهش شنوایی، عفونت گوش، مشکلات تعادلی، وز وز گوش یا تینیتوس، درد عصبی و اختلال اعصاب صورتی و جمجمه ای در حوزه درمانی این پزشکان می باشد. همچنین بسیاری از بیماری های مادرزادی مربوط به گوش داخلی را تشخیص داده و درمان می کنند.

جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

حدوداً 35 میلیون نفر هر ساله به سینوزیت مزمن دچار می شوند و به این ترتیب این بیماری تبدیل به دغدغه ی بزرگی شده است. درمان بیماری های مرتبط با حفره بینی و سینوس ها یکی از حوزه های درمانی متخصص گوش و حلق و بینی می باشد. مدیریت مجرای بینی شامل درمان و کنترل آلرژی و حس بویایی می باشد. رفع اختلالت تنفسی، تغییر در ظاهر بینی با جراحی بینی و … نیز توسط جراح سر و گردن صورت می گیرد.

جراحی حنجره

صحبت کردن و غذا خوردن همگی توسط حنجره صورت می گیرد. بیماری های مرتبط با حنجره و بالای سیستم گوارشی یا مری و اختلالات در بلعیدن و ناهنجاری هایی هنگام صحبت کردن، همگی مربوط به حنجره بوده که در حوزه ی درمانی جراح سر و گردن می باشد.

جراحی سر و گردن

مرکز بدن شامل اعصاب حیاتی بوده که به کنترل سیستم بینایی، بویایی، شنوایی و صورت می پردازند. درصورتی که در ناحیه سر و گردن هرگونه عفونت، تومورهای خوش خیم و بدخیم (سرطانی) ، آسیب به صورت، فلج اعصاب و تغییر شکل در صورت به وجود آید، برای درمان باید به متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن مراجعه نمود.
منبع :

و https://www.entnet.org/content/nose-surgery

Call Now Buttonتماس با پزشک