انواع روش های جراحی بینی

Rate this post

برای تغییر شکل دادن به بینی باید از روش های مختلف جراحی کمک گرفت. امروزه روش های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی پیرامون این روش ها بپردازیم. در ادامه با ما باشید.

در تکنیک جراحی بینی به روش بسته، برش هایی در داخل بینی ایجاد می شوند در حالی که در تکنیک جراحی باز ، برش هایی در بیرون بینی و در اطراف سوراخ های بینی و یا در زیر تیغه بینی ایجاد می شود. برش های دیگری در تکنیک جراحی باز ایجاد می شود که همانند تکنیک جراحی بسته است. بافت های نرم بینی به آرامی از روی استخوان بینی بلند می شوند و امکان تغییر ساختار و شکل بینی را فراهم می آورند.

در زیر نمونه ای از جراحی بینی به شیوه بسته که توسط دکتر سعید ظفرمند انجام شده است را مشاهده می کنید.

انواع روش های جراحی بینی
انواع روش های جراحی بینی

رفع نقایص بینی با جراحی

با جراحی بینی می توان غضروف بینی را کوچک کرد و یا در مواردی با گرفتن غضروف پیوندی از دیگر اعضای بدن به بزرگ کردن غضروف بینی کمک نمود و ظاهر بینی را بهبود بخشید. غضروف پیوندی را می توان از گوش و یا در موارد نادری از دنده های فرد گرفت و استفاده کرد.

در صورتی که تیغه بینی کج باشد در طول جراحی بینی، انحراف تیغه بینی برطرف می شود و تنفس فرد بهبود می یابد. در حالی که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه در می آید، پوست و بافت های نرم بینی بریده می شوند و سپس با بخیه بسته می شوند.

در بیشتر موارد از گچ بینی بر روی بینی استفاده می شود تا حفاظت لازم به عمل آید. پس از یک هفته که زخم های بینی بهبود یافت می توان گچ را جدا نمود.

انواع جراحی بینی

دو نوع اصلی جراحی بینی وجود دارد که شامل جراحی باز و بسته است. البته انواع دیگری جراحی بینی هم وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

جراحی بینی باز – در مواردی که نیاز به تغییر زیاد ظاهر بینی باشد از این تکنیک کمک گرفته می شود. در این روش برش هایی به صورت عمودی در اطراف بینی ایجاد می شوند. پوست و باقی بافت های نرم بینی بلند می شوند و سپس بر اساس آناتومی بینی، ساختار درستی برای بینی ایجاد می گردد.

جراحی بینی بسته – در مواردی که نیاز به تغییر جزئی ظاهر بینی باشد از این روش کمک گرفته می شود. برش هایی در داخل بینی ایجاد می شوند و پوست بینی تا حدی از استخوان و غضروف جدا می شود. استخوان بینی تراشیده می شود و بینی تغییر شکل داده می شود. پس از آن بخیه های لازم زده می شود.

رینوپلاستی ثانویهجراحی ترمیم بینی یا رینوپلاستی ثانویه به اصلاح مشکلات بینی که در جراحی بینی اولیه از بین نرفته است، می پردازد. این جراحی پیچیدگی های بسیاری دارد و می تواند به صورت باز یا بسته انجام گیرد.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های سر و گردن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نتیجه گیری

با توجه به نیاز بینی و مشکلاتی که وجود دارد تکنیک مناسب برای جراحی بینی ، انتخاب می گردد. در برخی موارد یک تکنیک جراحی برای رفع مشکلات یک بینی بسیار کارآمد است در حالی که برای یک بینی دیگر موثر نمی باشد. جراح بینی با بررسی ساختار بینی بهترین تکنیک را برای جراحی انتخاب می کند.

منبع : https://my.clevelandclinic.org/cosmetic-plastic-surgery/procedures/rhinoplasty-nose-surgery#expect-tab

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
15:58