نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

هر جراحی که انجام داده باشید ، می تواند برای شما دردناک و آزاد دهنده باشد مخصوصا زمانی که به دنبال وضعیت مناسب برای خواب هستید تا کمترین فشار را بر روی ناحیه جراحی شده، داشته باشد. دکتر سعید ظفرمند در خصوص نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی چند نکته را بیان خواهد کرد، با ما همراه باشید.

نحوه-خوابیدن-بعد-از-عمل-بینی

بعد از جراحی بینی چگونه بخوابیم؟

یکی از بهترین کارهایی که می توانید بعد از جراحی زیبایی بینی انجام دهید ، استراحت است. این به نظر ساده می رسد ، اما بعد از عمل بینی ، خواب کار آسانی نیست. بینی پس از عمل بسیار ضعیف است و محافظت از بینی در برابر آسیب های تصادفی بسیار مهم است. وقتی چشمان خود را می بندید و به سرزمین رویایی می روید ، خیلی راحت می توانید صورت خود را بی هدف بچرخانید و صاف کنید و یا بازوی خود را بر روی صورت بگذارید.
به همین دلیل در ادامه بهترین نکات را برای خواب ایمن بعد از جراحی زیبایی بینی به اشتراک می گذاریم.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی زیبایی بینی

یكی از مهمترین عوامل در رسیدن به نتیجه مطلوب جراحی زیبایی بینی استراحت و آرامش بعد از عمل زیبایی بینی است. چه زمان دیگری می توان گفت که استراحت کردن دستور پزشک است؟

بیشتر بخوانید
بایدها و نبایدهای جراحی بینی

خوابیدن در حالت نیمه نشسته بهترین حالت ممکن است. این باعث کاهش تورم و التهاب بعد از جراحی زیبایی بینی می شود. اگر به پهلو می خوابید ، احتمالاً هنگام خواب ، سوراخ بینی به سمت پایین کشیده می شود و از آنجایی که نمی توانید به بینی فشار آورده و یا دستکاری کنید، این می تواند ناراحت کننده باشد. خوابیدن روی کمر، بهترین حالت برای خواب بعد از جراحی زیبایی بینی است. در این موقعیت از چند بالش اضافی زیر سر استفاده کنید.

بهتر است برای مدت 3 هفته به صورت انفرادی و در جایی تنها بخوابید زیرا ممکن است در زمان خواب با همسر و یا فرزندان، به طور نا خودآگاه به بینی شما ضربه وارد شود.

آیا می توان دارو های مسکن مصرف کرد؟

دارو های مسکن، هرگونه دردی که تجربه می کنید، را کاهش می دهد و برای استراحت به شما کمک می کند. دکتر سعید ظفرمند، به بیماران خود توصیه می کنند تا از مصرف کافئین در هفته های اول بعد از جراحی بینی خودداری شود.
زیرا باعث ایجاد اختلال در خواب می شود. تنها عاملی که باعث تسریع شدن روند بهبود می شود، استراحت است.

چه اتفاقی می افتد اگر بعد از جراحی رینوپلاستی بخوابیم؟

بسیاری از بیماران نگران این امر هستند، که زمانی که در خواب عمیق هستند، ممکن است تغییر وضعیت داده و بر روی صورت و یا پهلو بخوابند. باید این را بدانید که تمام تلاش خود را کنید تا همیشه روی کمر بخوابید. برای این کار می توانید از چند بالش به منظور ثابت نگه داشتن وضعیت بدن در خواب استفاده کنید و این روش بسیار کمک کننده است. در صورتی بتوانید به مدت 3 هفته وضعیت خواب خود را ثابت نگه دارید، تورم و التهاب های اضافی برطرف می شود. ولی در صورتی که به پهلو خوابیده و وضعیت خود را ثابت نگه ندارید، ممکن است تورم یک طرفه بینی و التهاب را تجربه نمایید.

بیشتر بخوانید
تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

برخی از شرایط مهم در زمان استراحت بعد از جراحی بینی

  • کافئین ننوشید.
  • از داروهای مسکن استفاده کنید.
  • به تنهایی بخوابید.
  • از بالش های اضافی استفاده کنید.
  • روی کمر بخوابید.
  • بیشتر از حد معمول استراحت کنید.

چه مدت می توانم بعد از جراحی زیبایی بینی بخوابم؟

شگفت انگیز است که بدن پس از جراحی زیبایی چگونه به سرعت بهبود می یابد. هفته اول بحرانی ترین دوره برای درمان جراحی زیبایی بینی است. بعد از 7-10 روز ، بیماران می توانند شروع به خوابیدن در موقعیت های مختلف خواب کنند. مراقب باشید از فشار آوردن به بینی خودداری کنید.

نحوه-صحیح-خوابیدن-بعد-از-جراحی-بینیداشتن زاویه درجه 35-40 در زمان خوابیدن

بعد از جراحی زیبایی بینی ، برای به حداقل رساندن تورم ، بهتر است سر و بینی شما بالای قلب باشد ، حداقل برای مدتی بعد از عمل باید این وضعیت حفظ شود. همچنین می توانید حدود یک هفته روی یک صندلی بخوابید. استفاده از چند بالش برای بالا بردن سر توصیه می شود.

بعد از عمل جراحی ، مهم است که تا حد ممکن راحت باشید و به راحتی استراحت کنید ، زیرا شما همچنین نمی خواهید که دچار تورم بینی خود شوید. دراز کشیدن به پهلو ها ممکن است باعث کبودی نامتقارن و تورم شود و شما ممکن است سهواً بینی به بینی خود آسیب وارد کنید.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی در تهران با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها انجام انواع جراحی های بینی می پردازند . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه برای اطلاع در خصوص نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

چند هفته اول بسیار مهم است

ماه ها طول می کشد تا بینی شما بهبود یابد و در این بازه زمانی بینی شما همچنان در حال تغییر است. در چند هفته اول است که الگوهای خواب بیشترین تأثیر را در نتیجه نهایی دارند. وقتی روی شکم می خوابید ، بینی شما به خطر می افتد. از خوابیدن بر روی شکم باید حداقل به مدت شش هفته امتناع کرد.

بیشتر بخوانید
علت استفاده از اسپلینت بینی بعد از جراحی

تنهایی بخوابید

اگر به طور معمول با همسر و یا فرزندان خود می خوابید ، اکنون زمان آن است که برای مدتی تنهایی به خواب بروید. شما نمی خواهید که دست کسی به طور تصادفی به بینی شما ضربه وارد کند. این نه تنها دردناک است بلکه می تواند نتیجه نهایی جراحی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

بدون کافئین

استراحت بعد از عمل نیز مانند هر عمل جراحی بسیار مهم است. برخی از افراد خوابیدن در یک وضعیت تقریباً نشسته برای هفته اول مشکل خواهد بود ، انجام کارهایی که می تواند خواب آرامش بخش را برای فرد بسازد، بهترین روش عمل است. بهتر است سعی کنید از کافئین دوری کنید تا بتوانید استراحت خوبی در شب داشته باشید. قبل از خواب یک چای گیاهی بدون کافئین مانند بابونه را امتحان کنید.

https://www.maeplasticsurgery.com/how-to-sleep-safely-after-rhinoplasty/
http://entoffairfield.com/2018/03/sleeping-positions-after-rhinoplasty-surgery/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 2.9]
دکتر سعید ظفرمند

دکتر سعید ظفرمند جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی. همچنین عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران و عضو انجمن علمی راینولوژی ایران و عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا هستند.

پاسخ

هفده − نه =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک