فین کردن بعد از عمل بینی

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وقتی به بهبودی بعد از جراحی بینی فکر می کنید، احتمالاً تصور می کنید که در رختخواب استراحت کرده و سر خود را تکیه داده و از برخورد با بچه ها یا حیوانات خانگی به بینی خود جلوگیری کنید. با این حال، ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که حتی کارهای روزمره به ظاهر بی ضرر مانند لباس پوشیدن یا فین کردن نیز می تواند برای نتایج جراحی بینی شما خطراتی ایجاد کند. بنابراین، چه مدت پس از جراحی بینی می توانید فین کنید؟ در این مطلب دستورالعمل های دقیقی برای مراقبت از بینی شما بیان می شود. با خواندن اطلاعات زیر در مورد فعالیت هایی که باید بعد از عمل بینی از آن ها اجتناب کنید، بدانید.

فین کردن بعد از جراحی بینی

مشاوره و جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی جراحی است که می تواند تعدادی از مشکلات را اصلاح کند. پزشک جراح شما بینی را که شامل غضروف و ساختار زیرین می شود، را بررسی می کند. برخی از بیماران به دلیل نارضایتی از شکل بینی خود به دنبال تغییرات زیبایی هستند، در حالی که برخی دیگر در تنفس مشکل دارند. پزشک هنگامی که در مورد نگرانی ها و اهداف شما از جراحی بینی مطلع می شود، اطلاعات دقیقی در مورد آنچه در طول جراحی و بهبودی باید انتظار داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهد. گوش دادن به توصیه های جراح خود بهترین راه برای اطمینان از یک نتیجه موفق است.

جراحی بینی

عمل بینی سبب تغییر در فرم و ظاهر بینی می‌شود. تأثیر جراحی بینی بر زیبایی چهره بسیار زیاد است و به همین علت یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار می باشد. جراحی بینی یا رینوپلاستی برای تناسب بینی با صورت انجام می شود. جراحی بینی همچنین برای رفع مشکلات و اختلالات تنفسی هم صورت می گیرد و نقص‌های ساختاری در بینی را برطرف می نماید. به‌طورکلی با جراحی  بینی می‌توان معایب و مشکلاتی مانند موارد زیر را برطرف کرد:

 • هماهنگی بین اندازه بینی و صورت
 • کاهش پهنا و اندازه ی بینی و اصلاح موقعیت سوراخ‌های بینی
 • فرورفتگی روی بینی یا قوز بینی
 • جراحی نوک بینی افتاده یا بزرگ
 • کاهش اندازه سوراخ‌های بینی
 • اصلاح عدم تقارن بینی

عمل زیبایی بینی یک عمل جراحی رایج است که توسط متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و جراح بینی و متخصص جراح پلاستیک انجام می‌شود. در اکثر موارد، رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و حدود ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد.

فین کردن بعد از جراحی بینی

فین کردن بینی معمولاً یک فعالیت بی ضرر است. به ویژه در هنگام تجربه آلرژی یا سرماخوردگی رایج است. با این حال، این حرکت در عرض دو هفته پس از جراحی می تواند به بافت بهبود یافته، آسیب برساند و دوره نقاهت شما را طولانی تر کند. بعد از جراحی بینی باید در مقابل این نیاز مقاومت کنید.

چه مدت بعد از جراحی بینی می توانید فین کنید؟

علاوه بر محدودیت‌های واضح‌تر در فعالیت‌هایی مانند فعالیت های ورزشی و ورزش‌های تماسی، بیماران باید از روال‌ها و اقدامات روزمره که ممکن است نیاز به تنظیم در طول ریکاوری جراحی بینی داشته باشند، آگاه باشند. این شامل چیزی مانند فین کردن می شود. متأسفانه احتقان و آبریزش بینی از عوارض رایج بعد از عمل بینی است. با این حال، بیماران باید از فین کردن خودداری کنند و در عوض اجازه دهند آبریزش بینی به طور طبیعی اتفاق بیفتد و در صورت نیاز به آرامی با دستمال پاک کنید. از آنجایی که ساختارهای داخلی بینی پس از جراحی ظریف و شکننده هستند، فشار شدید ناشی از دمیدن باد در بینی می تواند باعث خونریزی، تاخیر در بهبودی و به طور بالقوه به خطر افتادن نتیجه نهایی عمل زیبایی یا عملکردی بینی شما شود.

در اکثر موارد، جراحان توصیه می کنند که بیماران حداقل ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی بینی، فین نکنند، اگرچه یک دوره محدودیت طولانی تر حداکثر ۳ تا ۴ هفته ایده آل است. جراح شما در طی جلسات پیگیری بعد از عمل، پیشرفت بهبودی شما را به دقت ارزیابی کرده و به شما اطلاع می‌دهد که چه زمانی می‌توانید با خیال راحت به روال عادی روزمره خود، از جمله فین کردن ادامه دهید.

بهبودی بعد از جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی، اکثر بیماران پس از جراحی زیبایی بینی حدود ۱ تا ۲ هفته از کار خود مرخصی می گیرند. همچنان بسیار مهم است که از فعالیت بدنی شدید، بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های ورزشی و برخی حرکات یا موقعیت‌ها خودداری کنید. چند روز اول پس از عمل بینی باید به استراحت اختصاص داده شود، ولی برای جلوگیری از عوارض بعد از عمل بینی، پیاده روی کوتاه و آرام در خانه بسیار مهم است. در طول مدت نقاهت، مقداری ناراحتی، کبودی و تورم قابل انتظار و طبیعی است، اگرچه اکثر این علائم باید طی ۷ تا ۱۰ روز اول پس از جراحی برطرف گردد. پس از این دوره بهبودی اولیه، متوجه خواهید شد که بینی تازه بهبود یافته خود شکل می گیرد و نتایج شما باید طی چند هفته و ماه آینده با کاهش تورم به بهبود ادامه دهد.

پس از جراحی بینی چه کارهایی را نباید انجام دهید

با توجه به تمرکز بیشتر بیماران بر روی کارهایی که باید بعد از جراحی بینی انجام دهند، بسیاری از مردان و زنان از کارهایی که نباید بعد از جراحی بینی انجام دهند بی اطلاع هستند. برای اطمینان از نتایج ایده آل و همچنین بهبود ایمن، راحت و سریع پس از جراحی بینی، علاوه بر فین نکردن از موارد زیر اجتناب کنید:

 • به شکم یا پهلو نخوابید.
 • در روزهای اول پس از جراحی دوش نگیرید.
 • شنا نکنید و بینی خود را زیر آب نبرید.
 • مستقیماً روی پل بینی خود عینک نزنید.
 • پیراهن، ژاکت یا لباس های دیگر را که از سر پوشیده می شوند را استفاده نکنید.
 • از عطسه کردن با دهان بسته اجتناب کنید
 • کارهای مانند دویدن، خم شدن و بلند کردن اجسام را انجام ندهید.
 • ورزش نکنید
 • سیگار نکشید.

برای گرفتن یک نتیجه عالی از عمل جراحی بینی و جلوگیری از مشکلات بعد از آن همیشه توصیه و دستورالعمل های جراح خود را دنبال و رعایت کنید.

https://www.drzafarmand.com/wp-content/uploads/2023/11/photo_2018-07-21_00-20-16.jpg
دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع