عمل بینی فانتزی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

عمل بینی فانتزی یکی از محبوب ترین و رایج ترین عمل های زیبایی است که بیشتر در میان خانم های جوان طرفدار دارد. این نوع بینی ها دارای سوراخ های کوچک و  نوک سر بالا هستند که برای اجرای این خصوصیات نیاز به تکنیک خاصی دارند همچنین این عمل مناسب بینی های گوشتی نیست و اغلب بر روی  بینی های استخوانی قابل اجرا می باشد.

عمل بینی فانتزی چیست؟

عمل بینی فانتزی عملی است که طی آن بیشترین تمرکز بر روی نوک بینی است و سایز آن تا حد زیادی کوچک شده و اگر از نیم رخ به آن نگاه شود حالت سر بالایی داشته و دارای قوس زیبا و مناسبی است. در عمل بینی فانتزی تا حد ممکن استخوان تراش خورده تا فرم ظریف و قوس بالایی در بینی ایجاد شود. این نوع بینی ها را به راحتی و از روی ظاهرشان می توان تشخیص داد.

جراحی بینی فانتزی

چه کسانی می توانند کاندید انجام عمل بینی فانتزی شوند؟

معمولا افرادی که دارای یک بینی با بافت و غضروف محکم باشند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی فانتزی هستند. داشتن پوستی نازک در ناحیه بینی یکی دیگر از فاکتورهای انجام عمل بینی فانتزی است. به زبان ساده تر افرادی که دارای  بینی استخوانی و صورت عروسکی باشند می توانند عمل بینی فانتزی را انجام داده و بهترین نتیجه را نیز کسب نمایند.

چه کسانی متقاضی انجام عمل بینی فانتزی می باشند؟

افرادی که خواستار عمل بینی فانتزی هستند معمولا کسانی هستند که:

  • تمایل بسیاری به کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود دارند.
  • دوست دارند در پره های بینی خود فرورفتگی بیشتری داشته باشند.
  • دوست دارند قوس بیشتری در بینی خود داشته باشند.
  • تمایل دارند نوک بینی شان بیشتر از حد معمول رو به بالا باشد.

تفاوت های بارز عمل بینی فانتزی با عمل بینی طبیعی

مهم ترین و بارز ترین تفاوتی که میان عمل بینی فانتزی و عمل بینی طبیعی وجود دارد زاویه ایجاد شده بین نوک بینی  و لب  می باشد.

از تفاوت های دیگر میان  این دو عمل این است که  عمل طبیعی زاویه ای ۹۰ درجه بین نوک بینی و لب ایجاد می نماید که زیبایی خاصی به چهره فرد می بخشد در حالی که در عمل بینی فانتزی این زاویه ۱۰۵ درجه در نظر گرفته می شود که باعث بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی می شود.

گاهی اوقات افراد تقاضای بیشتر شدن زاویه ایجاد شده میان بینی و لب خود را دارند که چنین حالتی  را در اصطلاح بینی خوکی می نامند.

اندازه سوراخ های بینی ای که به صورت طبیعی عمل شده است نرمال می باشد اما سوراخ های بینی فانتزی بیش از اندازه کوچک و تنگ می باشند. از این مورد می توان به عنوان مشخص ترین تفاوت میان بینی فانتزی و بینی طبیعی نام برد.

عمل بینی عروسکی

نکات کلیدی در جراحی بینی فانتزی

به دلیل حساس و ظریف بودن عمل بینی فانتزی لازم است برای انجام این عمل به یک  جراح با تجربه و کارکشته مراجعه کرد.

بهتر است پیش از هر اقدامی فرد متقاضی درخواست برگزاری یک جلسه مشاوره ای با پزشک جراح را داشته باشد تا طی آن تمامی سوالات و ابهامات پیش آمده درباره این نوع عمل را با پزشک خود در میان گذارد و جواب های قانع کننده ای نیز دریافت نماید.

نکته مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد انتخاب قوس بینی بر اساس فرم و حالت چهره می باشد.

از دیگر مواردی که جهت عمل بینی فانتزی باید در نظر گرفت این است که پیش از تصمیم برای انجام این عمل بهتر است تحقیق و بررسی جامع و کاملی درباره آن انجام داد و تمامی جوانب آن را سنجید.

مورد مهم بعدی این است که عمل بینی فانتزی برای افرادی که اجزاء صورت آنها درشت است به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا هماهنگی لازم را نمی توان میان بینی و اجزاء صورت به وجود آورد.

عوارض و ناراحتی هایی که به واسطه انجام عمل بینی فانتزی فرد را دچار می نمایند

مهم ترین عارضه ای که فرد به دلیل انجام عمل بینی فانتزی به آن دچار خواهد شد تنگی نفس است. در صورتی که طی انجام این عمل سوراخ های بینی  بیش از اندازه کوچک شوند فرد دچار تنگی نفس خواهد شد.

کوچک شدن بیش از اندازه بینی به دلیل  عدم مهارت پزشک جراح در اجرای تکنیک های  مناسب حین انجام عمل یکی دیگر از عوارض انجام عمل بینی فانتزی است که می توان به آن اشاره نمود و لازم است افراد به طور جدی آن را مد نظر داشته باشند.

جراحی نوک بینی
جراحی بینی فانتزی
جراحی بینی فانتزی

موارد مهمی که لازم است جراح پلاستیک برای انجام عمل بینی فانتزی مد نظر قرار دهد

یک جراح حاذق و با تجربه پیش از عمل لازم است بیمار خود را به دقت مورد معاینه قرار دهد و با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنا، ارتفاع، زاویه و سایز تمامی جوانب این عمل را برای فرد متقاضی روشن نماید تا او بتواند تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند. 

نکته مهم دیگری که لازم است پزشک جراح آن را رعایت کند این است که سوراخ های بینی را نباید بیش از اندازه کوچک کند زیرا بعدها ممکن است مشکلات تنفسی شدیدی برای فرد به وجود بیایند.

مورد مهم دیگری که بهتر است پزشک جراح برای انجام عمل بینی فانتزی آن را رعایت کند تناسب میان بینی و دیگر اعضای چهره می باشد. بر همین اساس بهتر است سایز بینی را بیش از اندازه کوچک ننماید.

مورد بعدی که لازم است پزشک رعایت کند فاصله میان لب بالا و بینی می باشد. ایجاد یک فاصله نرمال و متناسب می تواند زیبایی خاصی در بینی به وجود بیاورد.

نکته: مورد بسیار مهم و حیاتی که درباره عمل بینی فانتزی وجود دارد و باید افراد متقاضی انجام این عمل  به طور جدی آن را مد نظر قرار دهند این است که بینی هایی که تحت عمل فانتزی قرار می گیرند قابلیت عمل به صورت طبیعی را نداشته و اگر هم داشته باشند اجرای آن بسیار سخت و دشوار می باشد. این در حالی است که بینی هایی که تحت جراحی طبیعی قرار می گیرند قابلیت عمل فانتزی را داشته و اجرای آن آسان خواهد بود.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
15:17