هر آنچه باید قبل از عمل بینی استخوانی بدانید!

محتوا نمایش
۵/۵ - (۴ امتیاز)

عمل بینی استخوانی یکی از محبوب ترین جراحی های بینی است که درصد موفقیت بسیار بالایی دارد و احتمال برگشت پذیری شکل قبلی بینی در این نوع جراحی، بسیار پایین است. بینی استخوانی مشخصه هایی دارد که آن را از یک بینی گوشتی جدا می کند. اما بهترین تکنیک برای انجام این جراحی چیست؟ بهترین سن برای انجام جراحی چیست؟ چه روش هایی برای دستیابی به یک بینی ایده آل وجود دارد؟ در ادامه همراه ما باشید.

در عکس روبرو نمایی از آناتومی استخوان های بینی مشاهده می کنید. بینی از استخوان های ریز و درشت مختلفی تشکیل شده است که تمامی انواع بینی ها این استخوان ها را دارند. موردی که بینی استخوانی را از بینی گوشتی مشخص می کند، مشخصه هایی مانند بزرگی استخوان ها، کیفیت پوست و … است.

ساختار و آناتومی بینی

در فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا در کمتر از ۶ ساعت با شما تماس بگیریم و از مشاوره رایگان عمل بینی بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
توضیحات (در صورت نیاز)
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد. با شما در کمتر از ۶ ساعت تماس می گیریم.
دوباره سعی کنید.

تشخیص نوع بینی و مشکلاتی که باید رفع شوند، جهت انتخاب تکنیک مناسب برای جراحی بسیار مهم است. در صورتی که انتظارات بیمار از جراحی به طور دقیقی مشخص شوند، درصد موفقیت جراحی را بسیار بالا می برد. البته انتخاب جراح بینی متبحر و با تجربه هم اهمیت بالایی دارد.

برای مثال در فیلم زیر با شناخت نوع بینی، بهترین نتیجه برای جراحی را مشاهده می کنیم:
نکات مهم عمل بینی استخوانی

مشخصه های بینی استخوانی

بینی های استخوانی ضخامت پوست کمتری نسبت به بینی های گوشتی دارند. پوست بینی گوشتی چرب است و دارای چربی و اندازه بزرگ تری است. بینی گوشتی نوک پهنی دارد در حالی که بینی استخوانی نوک جمع تری دارد و حالت افتادگی در هر دو نوع بینی می تواند مشاهده شود. بنابراین نمی توان با وجود یا عدم وجود افتادگی به نوع بینی پی برد.

بینی های استخوانی ضخامت پوست نازکی دارند و انعطاف پذیری بینی بهتر است. همچنین به علت ماهیت بینی، جزئیات بینی مانند غضروف و تیغه بینی کاملاً مشخص هستند. همچنین اغلب بینی های استخوانی روی ناحیه پل بینی، استخوان برآمده ای دارند که قوز نامیده می شود. البته قوز در بینی های گوشتی هم دیده می شود ولی به مراتب کمتر و کوچک تر است. بینی های استخوانی استحکام بیشتر و غضروف های قوی تری دارند. جراحی بینی گوشتی با تکنیک کاملاً متفاوتی انجام می گیرد.


محل قوز بینی

قوز بینی از استخوان تشکیل شده است که در بالای بینی و نزدیک به چشم ها قرار دارد. برآمدگی قوز تا قبل از نوک بینی دیده می شود و حالت برجسته ای به تیغه بینی می دهد که از نیم رخ ظاهر نازیبایی ایجاد می کند. به این دلیل اکثر متقاضیان جراحی بینی استخوانی تمایل دارند که تیغه بینی صاف تری داشته باشند.

محل قوز بینی

علت ایجاد قوز بینی

از علل مختلف ایجاد قوز بینی می توان به ژنتیک و ضربه به بینی یا تروما اشاره کرد. در حقیقت در اثر ضربه به بینی قوز ایجاد نمی شود ولی امکان دارد که قوز حالت نامتقارنی پیدا کند. در اکثر موارد قوز بینی ارثی می باشد، بنابراین تا رشد کامل بینی باید صبر نمود و سپس برای جراحی قوز بینی اقدام کرد. در صورتی که جراحی بینی قبل از رشد کامل بینی انجام شود، امکان تغییر شکل بینی بعد از جراحی بسیار بالاست.

پزشک

نکته مهم پزشکی:

گاهی برآمدگی روی بینی با برخورد ضربه ای به بینی ایجاد می شود، حتی اگر هیچ استخوانی شکسته نشده باشد. قسمت بالایی و کناری غضروف بینی و تیغه بینی، در اثر برخی آسیب ها به بینی، از استخوان جدا می شوند و حالت خمیده ای به خود می گیرند. بعد از ضربه به بینی حتماً از کمپرس آب یخ بر روی بینی استفاده شود.


عمل بینی استخوانی قوزدار

در اکثر موارد هدف از این نوع جراحی صاف کردن تیغه بینی است و تغییر در ظاهر بینی به بهبود کلی ظاهر صورت کمک می کند. قوز بینی را می توان با جراحی بینی کاهش داد و ظاهر صافی برای بینی ایجاد کرد. اولین قدم در این جراحی تشخیص علت قوز بینی می باشد، زیرا در برخی موارد می توان قوز بینی را با تکنیک های غیر جراحی ترمیم کرد.

در مواردی دیگر قوز بینی بزرگ است و استخوان بینی کوتاه است. با توجه به ساختار بینی بیمار و شکل بینی درخواستی، بهترین شیوه جراحی انتخاب می گردد. اگر برای برداشتن قوز بینی در طول جراحی نیاز به شکستن استخوان بینی باشد، کبودی و تورم بینی ممکن است شدیدتر باشد.

در صورت شکستن استخوان بینی تورم و کبودی نسبتاً شدیدی در ناحیه تیغه بینی و اطراف بینی مشاهده می شود. سه تا چهار ماه بعد از جراحی این تورم کاهش می یابد. این نوع جراحی حدوداً یک ساعت تا حداکثر دو ساعت زمان می برد. نمونه کار جراحی بینی استخوانی قوز دار که توسط دکتر سعید ظفرمند انجام گرفته است را در ادامه آورده ایم:

عکس جراحی بینی استخوانی از پهلو
عکس جراحی بینی استخوانی از پهلو
عکس جراحی بینی استخوانی از روبرو
عکس جراحی بینی استخوانی از روبرو

سن مناسب عمل بینی

همان طور که گفته شد در صورتی که بینی رشد کامل نکرده باشد، احتمال تغییر شکل بینی بعد از جراحی وجود دارد. بنابراین لازم دانستیم درباره سن مناسب جراحی بینی توضیحاتی ارائه دهیم.

بینی در دوران بلوغ رشد می کند. بنابراین تا پایان دوران بلوغ باید صبر نمود. جراحی زیبایی بینی قبل از رشد کامل بینی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. در صورتی که عمل بینی قبل از تکامل شکل بینی انجام گیرد، احتمال تغییر شکل بینی و بزرگ شدن قوز بینی بعد از جراحی بسیار بالاست.

معمولاً پیشنهاد می شود که دختران بعد از ۱۷ سالگی و پسران بعد از ۱۸ سالگی برای جراحی بینی مراجعه کنند ولی باز هم نیاز به بررسی های پزشک است.  


انواع روش ها برای عمل بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی می تواند با دو تکنیک باز و بسته انجام گیرد. این مورد کاملاً بستگی به تشخیص پزشک دارد. انواع روش های جراحی بینی متناسب با مدل بینی و مدل درخواستی بیمار می توانند انجام گیرند.

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

در روش جراحی باز برش هایی روی اطراف بینی و زیر تیغه بینی ایجاد می شوند و پوست روی بینی برداشته می شود تا جراح دسترسی های لازم را برای ایجاد تغییرات داشته باشد. دوران نقاهت در جراحی بینی به روش باز نسبت به روش بسته بیشتر است. همچنین کبودی و تورم بعد از جراحی بسیار بیشتر است. ولی جراحی بینی به روش باز در مواردی که نیاز به انجام جراحی باشد، ضرورت دارد و نمی توان از روش بسته کمک گرفت.

جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته برش های ایجاد شده در داخل بینی هستند و بعد از جراحی هیچ اسکاری مشاهده نمی شود. جراحی بینی به روش بسته مزایای بیشماری دارد که از آن جمله می توان به کبودی و تورم کمتر اشاره کرد. دوران نقاهت به مراتب کوتاه تر است. بیمار می تواند سریع تر به انجام کارهای روزمره خود بازگردد. معمولاً در مواردی که تغییراتی که باید روی بینی انجام گیرند مربوط به نوک بینی باشد، از جراحی بینی به روش بسته کمک گرفته می شود.

جراحی بینی به روش بسته

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

تحقیق و بررسی

بررسی و تحقیق درباره جراح بینی

لازم است که از منابع اینترنتی درباره پزشک مورد نظر خود تحقیق کنید و نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی را مشاهده کنید. با دیدن نمونه کارها می توانید تبحر جراح را بررسی کنید.

جلسه معاینه و مشاوره قبل از جراحی

قبل از انجام جراحی نیاز است که ساختار داخلی بینی و ظاهر و کیفیت غضروف بینی مورد بررسی قرار گیرند. همچنین نیاز است که بیمار درباره مشکلاتی که دارد و اهداف خود از جراحی با پزشک مشورت کند. بنابراین این جلسه بسیار الزامی است.

معاینه
منع مصرف دارو

عدم مصرف برخی داروها

نیاز است که از مصرف برخی داروها پرهیز شود. برای مثال مصرف داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپیرین) و داروهای گیاهی و هربال باید از یک ماه قبل از جراحی قطع شوند.

عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی

مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات باید از یک ماه قبل از جراحی تا یک ماه بعد از جراحی قطع شود. این مواد می توانند باعث به تعویق انداختن ترمیم بینی بعد از جراحی شوند.

منع مصرف الکل
آمادگی

انجام اقدامات قبل از جراحی

لازم است که با یک همراه به مرکز جراحی مراجعه کنید. بنابراین قبل از جراحی حتماً با یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود هماهنگ کنید تا روز جراحی با شما به خانه بیایند و چند روز اول جراحی کمک تان کنند. ­


مراحل عمل بینی استخوانی

مرحله اول بیهوشی

جراحی بینی استخوانی در اغلب موارد با بیهوشی انجام می گیرد. در موارد نادری می توان جراحی بینی استخوانی را با بی حسی موضعی انجام داد که این مورد به ترجیح پزشک و بیمار بستگی دارد. در بسیاری از موارد نمی توان جراحی بینی را با بی حسی انجام داد.

مرحله دوم ایجاد برش

در صورتی که جراحی به شیوه باز باشد، برش ها در زیر تیغه بینی و اطراف بینی ایجاد می شوند و پوست روی بینی کاملاً برداشته می شود. ولی اگر جراحی به شیوه بسته باشد، برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند و تغییرات اعمال می گردد.

مرحله سوم تراشیدن استخوان

در بینی های استخوانی قوز ناشی از بزرگی استخوان تیغه بینی است. برای از بین بردن قوز بینی لازم است که استخوان اضافه شکسته و تراشیده شود. به این ترتیب بعد از اینکه پوست روی استخوان بینی قرار بگیرد، ظاهر صافی برای پل بینی فراهم می شود. شکستگی بینی در این مرحله اصلاح می شود.

مرحله چهارم اصلاح نوک بینی

معمولاً بینی های استخوانی نوک افتاده و سرپایینی دارند. در جراحی بینی نیاز است که این افتادگی اصلاح شود. به این منظور جهت دهی مناسبی به نوک بینی داده می شود و غضروف های اضافی بریده می شوند. بینی های استخوانی غضروف های مستحکمی دارند و در این جراحی برعکس جراحی بینی گوشتی نیازی به استفاده از پیوند غضروف نیست.

مرحله پنجم اصلاح مشکلات ساختاری

در صورتی که بینی ضربه دیده باشد و یا مشکلات ساختاری مانند مشکلات تنفسی داشته باشد، نیاز است که اصلاح ساختار بینی هم انجام گیرد. در جلسه معاینه قبل از جراحی تمامی مشکلات ساختاری بررسی می شوند و به بیمار گفته می شود. همچنین در صورتی که بیمار مشکلات تنفسی داشته باشد، باید پزشک را در جریان قرار دهد.

مرحله ششم کشیدن پوست روی بینی

پوست به آرامی روی بینی قرار می گیرد. در صورتی که جراحی بینی به شیوه بسته باشد، نیازی به این کار نیست زیرا پوست روی بینی جدا نمی شود. ولی در جراحی بینی به روش باز این اقدام قبل از بخیه زدن انجام می گیرد. در اغلب موارد نیاز است که مقداری از پوست بریده شود.

مرحله هفتم بخیه زدن

برای اینکه نواحی برش زده شده بسته شوند، از بخیه های جذب شونده یا معمولی استفاده می شود تا ناحیه بسته شود. بخیه های جذب شونده نیازی به کشیدن ندارند و به مرور توسط بدن جذب می شود. ولی بخیه های غیر جذبی یا معمولی نیاز به کشیدن دارند. معمولاً بخیه های داخلی بینی از نوع غیر جذبی هستند و در مدت زمان مشخصی بعد از جراحی نیاز است که کشیده شوند.

مرحله هشتم قرار دادن تامپون

در صورت صلاحدید پزشک در برخی موارد نیاز است که برای شکل گیری مناسب مجراهای بینی از تامپون استفاده شود. تامپون ها به مدت سه تا پنج روز در دو مجرای بینی قرار می گیرند و سپس کشیده می شوند. نقش تامپون در جراحی بینی می تواند خیلی مهم باشد.

مرحله نهم قرار دادن اسپلینت

برای اینکه از بینی محافظت شود و ضربه های احتمالی که به بینی وارد می شوند شکل و ساختار بینی را به هم نریزند، نیاز است که از اسپلینت روی بینی استفاده شود. باید ها و نبایدهای جراحی بینی بعد از به هوش آمدن بیمار به وی یا همراه گفته می شود.

در فیلم روبرو بلافاصله بعد از یک عمل بینی استخوانی را مشاهده می کنید که برای یک خانم انجام گرفته است. بعد از آن در داخل بینی، تامپون و اسپلینت روی بینی قرار داده می شود:


دوران نقاهت بعد از عمل بینی استخوانی

در بسیاری از موارد جراح تجربه کاری بالایی دارد و جراحی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد اما یک اشتباه در دوران نقاهت توسط بیمار می تواند نتیجه جراحی را کاملاً تحت الشعاع قرار دهد. به این ترتیب مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی اهمیت مضاعفی پیدا می کند. فرد بعد از جراحی با علائمی مانند کبودی، تورم، درد و خونریزی بعد از عمل بینی مواجه می شود که همگی به مرور بهبود می یابند ولی نیاز است مراقبت های خاصی به عمل آید تا مشکلی پیش نیاید.


کاهش تورم و کبودی بعد از عمل

 • استفاده از کمپرس آب یخ می تواند به کاهش تورم کمک زیادی کند.
 • بالا گرفتن سر هنگام خواب و استفاده از یک بالشت اضافه می تواند به پیشگیری از ایجاد کبودی های بیشتر کمک کند.
 • عدم انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و حتی در برخی موارد پیاده روی ساده هم می تواند منجر به افزایش گردش خون و تورم شود.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ویتامین ای منجر به رقیق شدن خون و افزایش احتمال ایجاد کبودی شوند.
 • برخی از داروهای هربال و گیاهی می توانند منجر به اختلال در روند ترمیم شوند. بنابراین در صورت استفاده پزشک را در جریان قرار دهید.

مراقبت های اساسی بعد از عمل


 • مراقبت از بینی به منظور پیشگیری از ضربه و پرهیز از رفتن به مکان های شلوغ
 • مصرف داروهای تجویزی در زمان مناسب
 • استفاده از آنتی بیوتیک در صورت تجویز، سر ساعت
 • رعایت بهداشت ناحیه به منظور پیشگیری از ایجاد عفونت
 • در صورت مشاهده علائم عفونت مراجعه فورس به پزشک
 • هنگام سرفه کردن و عطسه کرده دهان باز باشد.
 • پرهیز از دخانیات و سیگار و نوشیدنی های الکلی که روی ترمیم بینی تاثیر منفی می گذارند.
 • دوری از استرس
قوز بینی

 • مصرف غذاهای آبکی و پرهیز از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند.
 • صحبت کردن را به حداقل برسانید و از خندیدن با دهان خیلی باز به شدت بپرهیزید.
 • خوابیدن بعد از عمل بینی به صورت طاق باز توصیه می شود و از خوابیدن به پهلو خودداری شود.
 • استفاده از چسب بینی به نحو صحیح
 • عدم مصرف غذاهای شور و نمکی که می توانند منجر به ورم بینی شوند.
 • صورت را با آب داغ نشویید و هنگام حمام کردن مراقب باشید که آب داغ به بینی نخورد.
 • شستشوی بینی با محلول مخصوص

جراح بینی استخوانی

یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، بینی های استخوانی و گوشتی را عمل می کند. در برخی موارد در انجام جراحی برای نوع خاصی از بینی تبحر بیشتری دارد.

ولی چه جراحی بهترین جراح بینی استخوانی است؟

در کل پزشکی کار خود را به خوبی می تواند انجام دهد که مشخصه های هر بینی را بتواند از بینی های دیگر تشخیص دهد و تکنیک مناسبی را برای آن به کار ببرد.

در حقیقت جراح بینی خوب باید بداند که جراحی یک بینی استخوانی از یک بینی گوشتی کاملاً متفاوت است.

فردی که بینی استخوانی دارد در حقیقت کیفیت پوست نازک و متفاوت است و غضروف آن به مراتب از یک بینی گوشتی قوی تر است.

به همین دلیل لازم است که به کیفیت پوست بینی توجه ویژه ای شود.

از سوی دیگر بینی زنان با مردان متفاوت است و همچنین توقع مردان از جراحی بینی با زنان متفاوت است.

بنابراین یک جراح خوب باید تمامی این مسائل را در نظر بگیرد.

در فیلم پس زمینه می توانید نمونه کارهای انجام گرفته توسط دکتر سعید ظفرمند را مشاهده کنید.


عمل بینی استخوانی طبیعی یا فانتزی

جراحی بینی استخوانی می تواند به شیوه طبیعی یا فانتزی انجام گیرد. ولی در صورتی که جراح بینی تجربه کافی داشته باشد، توصیه به انجام جراحی بینی طبیعی می کند. به این نحو که ظاهر بینی بهبود یابد و مشکلات ساختاری بینی از بین برود. از سوی دیگر بینی استخوانی در اغلب موارد دارای افتادگی و قوز شدیدی است که اولویت جراح برای مشکلات ظاهری همین موارد هستند. در صورتی که این مشکلات برطرف شوند، بهترین ظاهر برای بینی فراهم می شود.

مشکلات ساختاری متداول برای بینی استخوانی شامل انحراف تیغه بینی و شکستگی در ناحیه پل بینی است. در صورتی که به بینی ضربه وارد شده باشد، در ناحیه پل بینی شکستگی مشاهده می شود که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ عملکردی مشکل ایجاد می کند. بنابراین این مشکل هم باید حل شود.

ولی در صورتی که فرد متقاضی بخواهد که یک بینی فانتزی یا نیمه فانتزی داشته باشد، پزشک جراح تمامی معایب این جراحی را به وی گوشزد خواهد کرد. یک بینی فانتزی به دلیل کوچکی بیش از اندازه می تواند مشکلات ساختاری بیشماری را ایجاد کند. به این ترتیب جراحی بینی با اینکه می تواند مشکلات ساختاری را از بین ببرد ولی در جراحی بینی فانتزی می تواند منجر به ایجاد مشکلات عدیده ای در عملکرد طبیعی بینی شود. به همین دلیل جراحی بینی نیمه فانتزی می تواند گزینه مناسب تری باشد.

در ادامه نتیجه جراحی سه بینی استخوانی را مشاهده می کنید که به صورت طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی جراحی شده اند.

جراحی بینی استخوانی طبیعی
جراحی بینی استخوانی طبیعی
جراحی بینی استخوانی نیمه فانتزی
جراحی بینی استخوانی نیمه فانتزی
جراحی بینی استخوانی فانتزی
جراحی بینی استخوانی فانتزی

عمل بینی استخوانی ترمیمی

در بسیاری از موارد بینی استخوانی با یک بار جراحی کاملاً از لحاظ ظاهری و عملکردی بهبود می یابد. ولی در صورتی که توسط جراح بی تجربه ای انجام گیرد، می تواند مشکلاتی به وجود آورد که نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی باشد. جراحی ترمیم بینی از جمله جراحی های حساسی است که روی بینی انجام می گیرد. زیرا بافت بینی به مقدار زیادی برداشته شده است و برای انجام جراحی بینی شاید نیاز به استفاده از غضروف باشد. این غضروف از گوش یا قفسه سینه گرفته می شود. حساسیت بالای جراحی ترمیمی ایجاب می کند تا یک جراح بینی خبره را برای آن انتخاب کنید. بنابراین با انجام تحقیقات فراوان و بررسی های همه جانبه به انتخاب جراح بینی بپردازید.

جراحی ترمیم بینی استخوانی

محاسبه هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی در برخی موارد از جراحی یک بینی گوشتی بیشتر یا کمتر است. مخصوصاً در صورتی که به بینی ضربه وارد شده باشد و بینی مشکلات ساختاری متعددی داشته باشد، هزینه بالاتر است. جراحی بینی استخوانی در اغلب موارد شامل ایجاد تغییرات ظاهری و ساختاری است. هزینه جراحی بینی به این نحو محاسبه می شود:

دستمزد جراح

که بر اساس سابقه جراح و تجربه و تخصص وی مشخص می شود.

هزینه های بیمارستان و کلینیک

در صورتی که نیاز به بستری در بیمارستان باشد هزینه ها افزایش می یابند.

هزینه داروها

برخی داروها باید بعد از جراحی مصرف شوند.

هزینه غضروف بینی

در صورت نیاز به استفاده از غضروف بینی

هزینه های جانبی

که شامل هزینه رفت و آمد و … است.

جمع تمامی این هزینه ها می تواند هزینه جراحی بینی را مشخص کند. زمانی که به مطب پزشک مراجعه می کنید و در جلسه مشاوره قبل از جراحی، در مورد این هزینه ها با شما صحبت می شود تا بتوانید تخمین مناسبی از هزینه جراحی بینی بزنید. اگر جراحی بینی با اهداف درمانی هم انجام گیرد، می توانید بخشی از هزینه های آن را از سازمان بیمه دریافت کنید. البته این مورد بستگی به سازمان بیمه مورد نظر دارد و لازم است که قبل از جراحی در این مورد تحقیقات لازم را به عمل آورید تا مشکلی پیش نیاید.

در ادامه هزینه جراحی بینی در کشورهای مختلف را می توانید مشاهده کنید:

هزینه جراحی رینوپلاستی در کشورهای مختلف
منبع عکس : irpersiatour.com

نتیجه عمل بینی استخوانی

جراحی بینی همراه با تورم و کبودی های شدیدی است که به مرور بهبود می یابد. درصد زیادی از کبودی و تورم بعد از ۲ هفته بهبود می یابد ولی نیاز است که تا یک سال صبر نمود تا نتیجه نهایی جراحی بینی را مشاهده کرد. به دلیل شکستگی استخوان ها در عمل بینی استخوانی، شاهد کبودی و پاره شدن مویرگ ها در چشم ها و ناحیه اطراف بینی هستیم. بنابراین مشاهده نتیجه جراحی بینی بلافاصه بعد از جراحی اصلاً معقول نیست و نباید قضاوت زودهنگام کرد. نیاز به صبوری است تا بتوان نتیجه جراحی را مشاهده کرد.

برای مشاهده اینستاگرام دکتر سعید ظفرمند و نمونه کارهای قبل و بعد از عمل بینی روی عکس زیر کلیک کنید:

اینستاگرام دکتر سعید ظفرمند

سوالات متداول عمل بینی استخوانی

در ادامه مقاله برخی از متداول ترین سوالات درباره جراحی بینی استخوانی توسط دکتر سعید ظفرمند پاسخ داده شده اند:

نتیجه گیری و کلام آخر!

عمل بینی استخوانی با توجه به آسیبی که به استخوان بینی وارد می شود، کمی پیچیده و سخت است و انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی اهمیت بالایی دارد. ساختار بینی قبل از جراحی به دقت بررسی می شود و بهترین تکنیک جراحی برای بیمار انتخاب می گردد.

بنابراین نیازی به نگرانی نیست و تنها باید اقدامات مهمی که بعد از جراحی و قبل از آن انجام شوند، به درستی رعایت شوند. زیرا حتی یک خطای کوچک می تواند نتیجه جراحی را تحت الشعاع قرار دهد.


برگرفته از منابع:  

 https://thefaceexperts.com/how-to-treat-a-dorsal-hump

https://www.drmatthewwhite.com/cosmetic-surgery/rhinoplasty/rhinoplasty-faq/

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

10 thoughts on “هر آنچه باید قبل از عمل بینی استخوانی بدانید!

 1. صداقت - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام دکتر ظفرمند عزیز وقت تون بخیر. من بینی مو پیش شما عمل کردم خیلی راضیم واقعا اعتماد به نفسم زیاد شده و همیشه دعاگوتون هستم

  پاسخ
  • drzafarmand - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۵ ب٫ظ

   سلام خانم صداقت خوشحالم اینو می شنوم

   پاسخ
 2. مریم راستا - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۳ ب٫ظ

  ببخشید عمل بینی استخوانی هزینه اش چقدره و اینکه ترمیمی اگر باشه هزینه فرق می کنه؟

  پاسخ
  • drzafarmand - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۵ ب٫ظ

   برای هزینه با مطب تماس بگیرید و اینکه هزینه بینی ترمیمی معمولاً بالاتره

   پاسخ
 3. زهرا - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۴ ب٫ظ

  من چجوری باید بفهمم که بینی ام گوشتیه یا استخوانی؟ پوست بینی ام نازکه و قوز دارم و اینکه بینی ام سرپایینه ولی احساس می کنم از اطراف گوشتیه

  پاسخ
  • drzafarmand - بهمن ۱۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۴ ب٫ظ

   شما بینی تون با این مشخصه هایی که میگید استخوانی هست احتمالا ولی باز باید معاینه بشه

   پاسخ
 4. هدایتی - اردیبهشت ۸, ۱۴۰۰ در ۲:۰۳ ب٫ظ

  واقعا مقاله جامع و کاملی بود خیلی ممنونم

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۵ ب٫ظ

   ممنونم

   پاسخ
 5. فاطمه - مرداد ۸, ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۶ ب٫ظ

  سلام دکتر وقتتون بخیر . دکتر من بینیم استخوانی هست و انحراف و قوز و افتادگی نوک بینی داره . بچه بودم بینیم به طور بدی شکسته بود . الان میخواستم بپریم که من ۱۷ سالمه . عمل طبیعی بهتر میشه یا نیمه فانتزی؟

  پاسخ
  • دکتر سعید ظفرمند - مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۷ ق٫ظ

   معمولاً نیمه فانتزی در سنین شما مناسب تر است.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲۶ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
20:47