جراحی گوش برای رفع دفورمیتی (بدشکلی) لاله گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی گوش

هدف از جراحی گوش چیست؟ مراقبت های قبل و بعد از جراحی گوش به چه صورت است؟ جراحی دفورمیتی لاله گوش یا همان اُتوپلاستی، به تغییر شکل گوش خارجی می پردازد. هدف از انجام جراحی گوش، اصلاح معایب گوش و بهبود ظاهر آن می باشد.

در برخی موارد، افراد از ظاهر گوش خود و فاصله گوش از سر ناراضی بوده و خواهان انجام جراحی گوش می باشند. آسیب و ضربات وارده به گوش و تغییر فرم آن، از دیگر علل انجام این جراحی می باشد. امکان انجام جراحی گوش در هر سنی و بعد از رشد کامل گوش ها وجود دارد. در برخی موارد، این جراحی در سه سالگی نیز انجام می شود.

جراحی گوش

جراحی گوش

دلایل انجام جراحی اُتوپلاستی

– فاصله زیاد گوش و سر

– بزرگ بودن اندازه گوش ها در مقایسه با سر

– عدم رضایت از جراحی قبلی

این جراحی معمولا بر روی هر دو گوش برای رسیدن به نتایج مطلوب انجام خواهد شد. این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی گوش، تغییری در محل گوش و یا میزان شنوایی ایجاد نمی کند.

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی گوش

مشاوره با پزشک

در طول جلسات مشاوره، سابقه پزشکی بیمار مورد بررسی قرار می گیرد، مواردی مانند عفونت گوش، مصرف هر گونه دارو و یا انجام جراحی در گذشته، باید به پزشک اطلاع داده شود.

بیشتر بخوانید
جراحی سر و گردن

جهت تعیین بهترین گزینه درمان، پزشک به معاینه گوش و مواردی مانند اندازه، شکل و تقارن آنها می پردازد. بیمار باید خواسته خود از ظاهر دلخواه گوش را به پزشک اطلاع دهد و در مقابل، پزشک نیز باید فرد را از نتایج این جراحی آگاه سازد.

مواد غذایی و دارو

مانند هر عمل جراحی ، مصرف داروهایی مانند آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل ها ممنوع می باشد، چرا که احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

برخی دیگر اقدامات عبارتند از:

مصرف سیگار و دخانیات، باعث کاهش جریان خونرسانی و به تاخیر افتادن روند بهبودی می شود. به همین خاطر، مصرف سیگار پیش از جراحی باید کنار گذاشته شود.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های سر و گردن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

بعد از جراحی گوش، پانسمانی جهت محافظت بر روی گوش قرار داده می شود. ممکن است در ابتدا بیمار احساس خوبی نداشته باشد. مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک، مانند مسکن ها به تسکین درد کمک می کند.

توصیه می شود بعد از جراحی بیمار بر روی گوش ها نخوابد تا فشاری به گوش و بخیه ها وارد نشود. هر گونه آسیب به گوش باعث تاخیر روند بهبودی خواهد شد.

چند روز بعد از جراحی، پانسمان برداشته می شود. احتمال مشاهده قرمزی و التهاب وجود دارد، که با گذشت چند هفته برطرف خواهند شد.زمان کشیدن بخیه ها از سوی پزشک تعیین خواهد شد. در برخی موارد، بخیه ها خود به خود محو می شوند.در خصوص زمان مناسب انجام برخی کارها و فعالیت ها مانند ورزش و یا استحمام، با پزشک مشورت داشته باشید.

بیشتر بخوانید
جراحی آندوسکوپی سینوس

Source: https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/otoplasty/about/pac-20394822

مطالب دیگر سایت:

جراحی بینی

جراحی انحراف بینی

جراحی پولیپ بینی

جراحی ترمیم بینی

دکتر سعید ظفرمند

دکتر سعید ظفرمند جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی. همچنین عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران و عضو انجمن علمی راینولوژی ایران و عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک