جراحی قوز بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی قوز بینی

یکی از شایع ترین دلایل انجام جراحی بینی، وجود قوز روی پل بینی و رفع این مشکل می باشد. با این حال، با این که بسیاری از افراد بر این باورند که جراحی قوز بینی تنها شامل صاف شدن تیغه میانی است، اما در واقع این جراحی می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد که با آناتومی هر فرد در ارتباط می باشد.

جراحی بینی استخوانی

هدف اصلی از انجام جراحی قوز بینی، بهبود نمای بینی است تا تناسب و تقارن بینی با سایر اجزای صورت حفظ شود.
در برخی موارد، قوز بینی می تواند نتیجه زیادی غضروف و یا استخوان باشد. در بیشتر موارد، قوز ترکیبی است از استخوان و یا غضروف، اما گاهی ممکن است قوز بیشتر غضروفی باشد تا استخوانی. نکته ای که وجود دارد این است که بینی هر فرد با دیگری متفاوت است و در برخی بیماران، قسمت غضروفی بالای بینی بیشتر است و در برخی دیگر کمتر.

با توجه به موارد گفته شده، یکی از مهم ترین اقدامات در جراحی قوز بینی، شرکت در جلسات مشاوره می باشد. این جلسات فرصت بسیار خوبی است تا پزشک با اهداف و خواسته های بیمار خود آشنا شود و بیمار نیز می تواند تمام سوالات خود را مطرح کند. پزشک نیز به بررسی کامل آناتومی صورت و بینی خواهد پرداخت.
خانم ها و آقایانی که خواهان انجام رفع قوز بینی و یا هر گونه تغییر زیبایی در بینی خود هستند باید حتما با متخصص گوش و حلق و بینی باتجربه در این زمینه مشورت داشته باشند. در صورتی که تمرکز جراح تنها تغییر شکل و فرم بینی باشد، توجهی به تناسب بینی صورت نمی گیرد و حتی ممکن است مشکلات ساختاری مانند مشکلات تنفسی نیز ظاهر شود.

تست های تصویربرداری نیز می توانند تا حدی تغییرات جراحی را نشان دهند. اما لازم به ذکر است که این تصاویر نمی توانند نتیجه جراحی را پیش بینی کنند.

تکنیک جراحی قوز بینی

برداشت قوز بینی می تواند با تکنیک های مختلفی انجام شود. قوز بینی می تواند تغییر فرم پیدا کند و یا پر شود. در مواردی که قوز بینی، غضروفی است نیاز به تغییر فرم قسمت غضروفی می باشد.
اما در کل، جراحی قوز بینی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد. همان طور که قبلا اشاره کردیم قوز می تواند از غضروف و یا استخوان تشکیل شده باشد، به همین خاطر جراح، با برداشت استخوان و یا غضروف از روی پل بینی، به صاف شدن این ناحیه کمک می کند.
معمولا در این روش جراحی از تکنیک بسته استفاده می شود و برش ها داخل بینی زده خواهند شد. به هیمن خاطر، هیچ گونه جای اسکار و یا بخیه ای بیرون بینی باقی نخواهد ماند.

جراحی بینی عقابی

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی قوز بینی

پانسمانی که داخل بینی قرار می گیرد، معمولا یک روز بعد از جراحی برداشته می شود. اسپلینت نیز بعد از یک هفته برداشته خواهد شد.
توصیه می شود از انجام فعالیت های شدید بدنی به مدت دو هفته و یا بیشتر خودداری شود.
از میزان ورم و کبودی بینی نیز به تدریج کاسته می شود، با این حال ممکن است این پروسه در حدود یک سال ادامه پیدا کند.
توصیه ما این است که بیماران باید تمام نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کنند تا علاوه بر پیشگیری از بروز عوارض احتمالی، روند ترمیم و بهبودی نیز با سرعت بیشتری طی شود و نتایج نهایی جراحی نیز زودتر ظاهر گردد.
Source: https://www.williamsfacialsurgery.com/procedures/rhinoplasty/nasal-hump/

پاسخ

18 − پانزده =

تماس با پزشک