تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

با جراحی بینی فرم بینی تغییر داده می شود و هدف از انجام آن تغییر شکل بینی، بهبود تنفس یا هر دو مورد می باشد. زمان برنامه ریزی برای جراحی بینی، جراح ویژگی های صورت شما رو، از جمله پوست بینی و تغییراتی که می خواهد صورت بگیرد، را در نظر می گیرد. هدف از جراحی بینی رفع ناهنجاری های بینی تا حد امکان و ایجاد ظاهری ایده آل و مناسب برای بینی شما می باشد. اما تفاوت در سلیقه افراد و روش های متفاوت جراحی بینی سبب تغییرات زیادی در نتیجه و شکل نهایی بینی مورد نظر افراد پس از جراحی بینی شده است. امروز می خواهیم در مورد تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی با شما صحبت کنیم.

جراحی بینی طبیعی چیست؟

جراحی بینی طبیعی به معنای حفظ برخی از عیوب اولیه بینی نمی باشد، بلکه به معنای تطبیق فرم بینی با سایر قسمت های صورت می باشد. همچنین مهم ترین ویژگی جراحی بینی طبیعی عدم ایجاد انحنا در بینی است. پس از جراحی بینی، زاویه بین نوک بینی و لب بالایی زیاد نیست و همچنین سوراخ های بینی نیز خیلی کوچک نخواهد شد. به طوری که دیگران به سختی می توانند بفهمند که شما جراحی بینی انجام داده اید. در جراحی بینی طبیعی فقط عیوب ظاهری بینی برطرف می گردد و انحنا به بینی داده نمی شود. کاندیدهای جراحی بینی طبیعی پس از جراحی، جای زخم، بخیه یا سوراخ های بینی بسیار کوچکی نخواهند داشت.

جراحی بینی طبیعی

به طور کلی، بینی‌های گوشتی بیشتر تحت عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی قرار می‌گیرند، اگرچه این عمل برای بینی‌های استخوانی نیز رایج است. برای آقایان این فرم بینی مناسب است.

جنبه های اصلی جراحی بینی طبیعی چیست؟

  • تشکیل غضروف در موقعیت آناتومیک طبیعی
  • حفظ غضروف بینی برای به حداقل رساندن عدم تقارن بینی
  • به حداقل رساندن استفاده از گرافت ها نوک بینی که باعث ایجاد بینی تیز می شود.
  • به حداقل رساندن بالا بردن نوک بینی برای جلوگیری از کشیده شدن بیش از حد بینی به سمت بالا
  • اجتناب از انحنای بیش از حد بینی
  • جلوگیری از ایجاد بافت اسکار
  • بهبودی سریع برای جلوگیری از ماندگاری بافت زخم  
  • برطرف کردن عیوب ظاهری بینی

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی چیست؟

در جراحی بینی فانتزی، بینی انحنای زیادی دارد و اندازه ی بینی بسیار کوچک می باشد. نوک بینی در مدل فانتزی به سمت بالا کشیده می شود. اندازه بینی عروسکی ممکن است با سایر قسمت های صورت اصلا هماهنگی نداشته باشد و حتی غیرعادی به نظر برسد. کسانی کاندید مناسبی برای این نوع بینی هستند، که بینی بزرگتری نسبت به سایر قسمت های صورت خود داشته باشد.

همچنین کوچک شدن بینی از نظر زیبایی دارای محدودیت هایی است و همه نباید به دنبال بینی عروسکی و فانتزی باشند. اما با تمام این ویژگی ها این نوع بینی بسیار پرطرفدار می باشد و در بین خانم ها خواهان زیادی دارد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی است؟

افرادی که بینی بزرگتری نسبت به سایر قسمت های صورت خود دارند، افراد مناسبی برای جراحی بینی فانتزی می باشند. کوچک کردن بینی به فرم فانتزی برای همه مناسب نیست.

کوچک شدن بینی از نظر زیبایی دارای محدودیت هایی است و همه نباید به دنبال بینی عروسکی و فانتزی باشند.

تعریف بینی فانتزی توسط بیمارانی که تحت عمل جراحی بینی عروسکی قرار می گیرند، بینی قوس دار و قائم است. این نوع جراحی بینی در برای افراد خاصی قابل انجام می باشد.

بینی گوشتی پوست کلفتی دارد و کوچک شدن آن سخت تر از بینی استخوانی می باشد. علاوه بر این، خطر به تعویق افتادن بهبودی  جای زخم و بخیه و گوشت اضافی (کلوئید) بعد از جراحی بینی های گوشتی وجود دارد. بنابراین این بیماران باید انتظار واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند و بهتر است جراحی طبیعی را انتخاب کنند.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی چیست؟

 تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی چیست؟

این دو نوع فرم بینی تفاوت های بسیار زیادی دارند، از جمله:

 زاویه بینی

زاویه بین بینی و لب بالایی در مدل طبیعی  بینی باید ۹۰ تا ۱۰۰ درجه است در صورتی که در بینی فانتزی این زاویه به ۱۰۵ درجه می رسد. این زاویه به فرد ممکن است ظاهری مصنوعی بدهد و به ساختار داخلی و بینی آسیب برساند. به طور کلی ایجاد یک بینی فانتزی به پوست نازک و غضروف قوی نیاز دارد.

اندازه بینی

در جراحی بینی طبیعی سوراخ های بینی خیلی کوچک نمی شوند و با فرم صورت هماهتگی زیادی دارد و بسیار طبیعی به نظر می رسد. ولی در جراحی بینی فانتزی بینی بسیار کوچک می شود، بنابراین این جراحی مناسب افرادی می باشد که اجزای صورت کوچکی دارند و یا بینی آن ها نسبت به اجرای صورتشان خیلی بزرگ است.

پل بینی

مدل طبیعی نوک بینی بالا کشیده نمی شود و پل بینی زیاد خم نمی گردد. یعنی در جراحی بینی طبیعی انحنای به بینی داده نمی شود. ولی در جراحی بینی فانتزی، بینی کوچکتر از حد معمول می شود، نوک بینی به سمت بالا کشیده می شود و پل بینی خمیده می گردد. در این فرم بینی انحنای زیادی به بینی داده می شود.

سوالات متداول

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع