پرسش و پاسخ جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

پرسش و پاسخ جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی که به طور عام با نام جراحی بینی خوانده می شود، یک نوع روش جراحی بوده که به منظور تغییر در شکل و ظاهر بینی یا بهبود عملکرد آن پس از آسیب یا ضربه یا نقایص مادرزادی می باشد.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه رینوپلاستی عمدتاً به منطقه جغرافیایی و و تعرفه قیمت های آن منطقه و میزان تغییری که فرد خواستار آن است، بستگی دارد. همچنین علاوه بر هزینه عمل، هزینه حداقل یک شب بستری در بیمارستان نیز لحاظ می شود. به دلیل اهداف زیبایی این جراحی، هزینه های آن معمولاً مشمول بیمه نمی باشد.

عوارض جراحی بینی چیست؟

رینوپلاستی یک روش جراحی ایمن بوده ولی مانند هر جراحی دیگری احتمال دارد که مشکلاتی پیش آید. از شایع ترین ریسکهای این جراحی می توان به عفونت، واکنش به داروی بیهوشی و خونریزی بیش از حد اشاره کرد. همچنین احتمال خیلی پایینی وجود دارد که فرد در آینده نیاز به جراحی ثانویه پیدا کند. ولی احتمال تمامی این عوارض بسیار پایین بوده و در صورتی که جراح خبره و با تجربه باشد، این موارد پیش نمی آیند.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی چه می باشند؟

قبل از رینوپلاستی، پزشک جراح انتظارات واقع بینانه ای از جراحی را تعیین می کند. وی مشخص می کند که چه جنبه ای نیاز به اصلاح دارد و مناسب ترین متد را بر اساس انتظار بیمار، بر می گزیند. مهم ترین کاری که بیمار باید انجام دهد این است که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ایبوپروفن استفاده نکرده تا بعد از جراحی خونریزی بیش از حد رخ ندهد. در صورتی که فرد سیگار بکشد، پیشنهاد می شود که حداقل یک ماه قبل از عمل، سیگار را کنار گذاشته و تا یک ماه بعد از عمل نیز ترک سیگار را ادامه دهد. سیگار کشیدن فرایند بهبود را آهسته کرده و دوره نقاهت را طولانی تر می کند. این زمان ممکن است بهترین زمان برای ترک سیگار باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی پولیپ بینی

چه انتظاراتی می توانم از جراحی بینی داشته باشم؟

جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و مدت زمان جراحی بیشتر از 2 ساعت به طول نمی انجامد. بر اساس شرایط بیمار، جراح ممکن است یک برش در زیر بینی و بین دو سوراخ بینی ایجاد کند ( که با نام تکنیک جراحی باز شناخته می شود) یا برشها را در طول خط سوراخ های بینی ایجاد می کند (که با نام تکنیک جراحی بسته شناخته می شود) جراح پس از آن غضروف بینی را برداشته یا دوباره تنظیم می کند یا در برخی موارد استخوان بینی را شکسته و بینی را دوباره شکل می دهد. پس از آن جراح محل برش ها را بخیه زده و با گاز استریل بینی را می بندد. معمولاً اسپلینت بینی نیز استفاده می شود.

دوره نقاهت جراحی بینی چه مدت زمان است؟

جراح از بیمار می خواهد تا به مدت 7 تا 10 روز از اسپلینت بینی استفاده کند. بعد از جراحی بیمار احتمالاً ورم و کوفتگی و کبودی در اطراف چشم ها داشته و این ورم می تواند تا 2 هفته به طول انجامد. باید از فعالیت های شدید بدنی تا 4 هفته دوری شود.

منبع : http://www.surgerysquad.com/education/articles/closed-rhinoplasty-faq/

دکتر سعید ظفرمند

دکتر سعید ظفرمند جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی. همچنین عضو انجمن جراحان گوش وحلق و بینی وسر وگردن ایران و عضو انجمن علمی راینولوژی ایران و عضو کالج جراحان گوش وحلق و بینی اروپا هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک