مراقبت های بعد از جراحی سینوس

۱/۵ - (۱ امتیاز)

مراقبت های بعد از جراحی سینوس

جراحی سینوس

بهبودی از جراحی سینوس بستگی به سلامتی شما و روش جراحی سینوس دارد ، اما بیشتر افراد باید چندین روز از کار یا مدرسه دور شوند و ممکن است برای بهبودی کامل چندین هفته نیاز داشته باشید. حتما با پزشک خود صحبت کنید ، بنابراین می دانید که چگونه می توانید بعد از عمل از خود مراقبت کنید. خبر خوب این است که شما به طور رسمی در مسیر تسکین سینوس هستید.

مراقبت های بعد از جراحی سینوس

مراقبت های بعد از جراحی سینوس

بهبودی کامل شما می تواند چندین هفته طول بکشد. بعد از عمل ، بینی شما ورم خواهد کرد ، اما این طبیعی است. ممکن است علائمی مانند سرماخوردگی یا عفونت سینوس داشته باشید. این به دلیل تورم ، خون خشک ، مخاط و پوسته پوسته شدن در بینی شماست. برای کمک به بازگشت بینی و سینوس های شما به حالت عادی ، متخصص جراحی سینوس ممکن است سرم شستشوی بینی یا اسپری های نمکی و روان کننده های آنتی بیوتیکی را توصیه کند.

پس از جراحی ، مهم است که مراقب بینی و سینوس های خود باشید تا به درستی آنها بهبود یابد و از زخم جلوگیری شود.

در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از سینوس بعد از عمل آورده شده است:

  • سر خود را بلند نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم بعد از عمل کمک کند. شب اول بعد از عمل ، سر خود را با بالش های اضافی بالا بیاورید.
  • اگر پانسمان در داخل بینی خود دارید ، مطمئن شوید که آنها در جای خود باقی بمانند. اگر بینی توسط جراح سینوس بانداژ شده است ، از دهان خود نفس بکشید. به بانداژ بینی خود دست نزنید.
  • دربرخی از موارد خونریزی ۲ تا ۳ روز پس از عمل طبیعی است. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید ، حتما با جراح سینوس خود تماس بگیرید.
  • حداقل یک هفته بعد از عمل بینی خود را دستکاری نکنید.از انجام وزنه برداری ، فشار یا ورزش شدید خودداری کنید. این احتمال خونریزی در بینی شما را افزایش می دهد.
  • اگر باید عطسه کنید ، سعی کنید آن را با دهان باز انجام دهید.
  • آسپرین مصرف نکنید. لخته شدن را کند می کند و خونریزی را افزایش می دهد.

بسته به عمل جراحی سینوس ، از شما خواسته می شود حدود ۳ تا ۷ روز پس از عمل ، به مطب برای مشاهده بینی بیایید. در حین ویزیت ، جراح سینوس ممکن است بانداژ را بردارد، مطمئن شوید که محل عمل شما طبق برنامه در حال بهبود است و جراح سینوس دستورالعمل های بیشتری را در مورد مراقبت از بینی و سینوس های خود به شما ارائه می دهد.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی سینوس می پردازند .  برای دریافت اطلاعات بشتر درخصوص مراقبت های بعد از جراحی سینوس  و همچنین به منظور تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱  تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

زندگی روزانه بعد از جراحی سینوس

پس از پایان یافتن دوره ی بهبود بینی و سینوسهای شما ، می توانید سطح فعالیت عادی خود را از سر بگیرید. نتایج جراحی هرگز تضمین نمی شود. این امکان وجود دارد که علائم شما پس از عمل جراحی سینوس بهبود یابد ، یا ممکن است برای مدیریت علائم خود بعد از عمل هنوز به نوعی دیگری از درمان نیاز داشته باشید. پزشک شما می تواند اطلاعات بیشتری را ارائه دهد.

medtronic.com/us-en/patients/treatments-therapies/sinus-surgery/life-after.html

خدمات دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و سینوس

تومور بینی و سینوس 

جراحی سینوس 

جراحی آندوسکوپی سینوس

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
avatar
دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
سلام خوش آمدید. چطور میتونم کمکتون کنم ؟
17:41