عمل بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

درصد موفقیت عمل بینی گوشتی چقدر است؟ چگونه جراح بینی گوشتی را انتخاب کنیم؟ چه تغییراتی در طول این جراحی حاصل می شود؟ جراحی بینی گوشتی با هدف تغییر شکل، سایز و تقارن بینی های گوشتی و ایجاد هماهنگی بهتر بینی با دیگر اجزای صورت انجام می گیرد.

زمانی که این عمل توسط یک جراح بینی متبحر و با تجربه انجام می گیرد، نه تنها ظاهر بینی بهبود می یابد، بلکه بینی کاملاً طبیعی به نظر می آید و گویی از ابتدا فرد همین بینی را داشته است.

عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

اطلاعاتی در مورد عمل بینی گوشتی

هدف از تغییر شکل بینی گوشتی برای بیماران متفاوت است. با تغییر شکل ساختار بینی مانند استخوان، غضروف و پوست بینی می توان تغییراتی در بینی ایجاد کرد. از جمله این تغییرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–    اصلاح شکستگی بینی
–    صاف کردن قوز بینی ( قوز بینی هم در بینی استخوانی و هم بینی گوشتی وجود دارد(
–    کاهش طول نوک بینی
–    تغییر سایز نوک بینی
–    باریک کردن بینی در صورت پهنی بیش از حد
–    کاهش سایز بینی خیلی بزرگ
–    بازگرداندن تقارن بینی آسیب دیده و شکسته
–    اصلاح مشکلات تنفسی با رفع انسداد مجرای بینی

تجربه عمل بینی گوشتی

زنان و مردان در هر سن و سالی می توانند عمل بینی انجام دهند. این جراحی حتی در میان نوجوانان هم بسیار متداول شده است ولی پزشک ابتدا آمادگی این بیماران را برای جراحی می سنجد. جراحی بینی نوجوانان شرایط خاصی دارد. این بدین معناست که بینی از لحاظ فیزیکی باید رشد کاملی کرده باشد.

در این ارتباط سن جراحی بینی دختران با پسران اندکی متفاوت بوده ومعمولاً در دختران یکسال زودتر انجام پذیر است . همچنین از لحاظ روانی و احساسی باید آمادگی لازم را داشته باشند.

عمل بینی گوشتی طبیعی

متقاضیان جراحی بینی باید از این عمل انتظاری واقع بینانه داشته باشند. عمل بینی به بهبود ظاهر بینی کمک زیادی می کند. شکل نهایی بینی با توجه به ساختار بینی به ایده آل ترین شکل ممکن در می آید. ولی نباید توقع یک بینی ایده آل از نظر خودتان و  با هر شکل و اندازه ای را داشته باشید.

در حقیقت با جراحی بینی نمی توان یک فرد را کاملاً شبیه به فرد دیگری کرد. جراح بینی شکل نهایی بینی و احتمالات را تا حدودی برای بیمار توضیح می دهد. در حقیقت هدف از این جراحی برطرف کردن نقایص بینی و متعادل نمودن با فریم صورت می باشد.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های سر و گردن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 انواع جراحی بینی گوشتی

تکنیک ها و روش های مختلف جراحی بینی با توجه به آناتومی بینی بیمار و شکل هدف بینی انتخاب می شود. جراحی بینی به صورت باز و بسته انجام می گیرد:

–    تکنیک جراحی باز – در این تکنیک یک برش در زیر نوک بینی و بین دو سوراح بینی ایجاد می شود. در این نوع جراحی دسترسی کامل تری به ساختار بینی امکان پذیر می شود. زمانی از این تکنیک استفاده می شود که نیاز به تغییرات وسیعی در ظاهر بینی باشد.

–    تکنیک جراحی بسته – در این تکنیک برش ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شوند. زمانی که نیاز به اعمال تغییرات کوچکی بر روی بینی باشد، از این تکنیک کمک گرفته می شود. نکته مثبت این تکنیک عدم ایجاد اسکار و جای بخیه بر روی بینی می باشد.

نتیجه گیری

جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی ها می باشد و انتخاب یک جراح بینی متبحر و با تجربه در این زمینه می تواند به بالا بردن درصد موفقیت جراحی کمک بزرگی کند. حتماً میزان تجربه پزشک و تعداد سال های فعالیت وی را بررسی کنید و نمونه کارهای جراحی بینی توسط پزشک را مشاهده کنید.

منبع : https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/face/rhinoplasty-guide/

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک