بهترین زمان عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی بینی را درگیر می کند، انتخاب بهترین زمان عمل بینی می باشد. گرچه این زمان برای هر بیمار تا حدودی متفاوت است ولی در کل اکثر جراحی های بینی در پاییز و اوایل بهار انجام می گیرند. کسی که قصد انجام این جراحی را دارد باید اطلاعات خود را در زمینه روند این جراحی بالا ببرد و برای مشکلاتی که بعد از عمل پیش می آید خود را آماده کند.

در صورتی که جراح بینی تجربه کافی را در زمینه این جراحی داشته باشد، به بهترین شکل ممکن ظاهر بینی را تغییر می دهد. ولی مراقبت های بعد از این عمل هم اهمیت بالایی دارد تا نتیجه جراحی آن طور که برنامه ریزی شده است موفقیت آمیز باشد.

بهترین زمان عمل بینی
نمونه کار عمل بینی

استرس و شرایط بحرانی در زندگی

انسان در برخی برهه های زمانی در زندگی خود، دچار استرس می شود و یا در بحران خاصی به سر می برد. در این شرایط بهتر است تا هیچ تصمیم مهمی مانند عمل بینی گرفته نشود. در صورتی که تغییر بزرگی در زندگی تان رخ داده و یا دچار بحران عاطفی شده اید بهتر است جراحی بینی را به تعویق بیندازید.

همچنین در صورتی که مشکلاتی در روابط شخصی ایجاد شده است و یا مشکلات خانوادگی دارید، این دوره زمان مناسبی برای تصمیم گیری درباره جراحی بینی نیست. بهترین زمان برای این تصمیم گیری مهم شرایطی است که فرد در یک تعادل و آرامش ذهنی بسر می برد و مسائل و بحران های بیرونی بر تصمیماتش تاثیر نمی گذارد. به این ترتیب درصد پشیمانی بعد از عمل بینی به حداقل می رسد.

بهترین فصل برای عمل بینی

شاید جالب باشد بدانید که فصل چندان اهمیتی ندارد و جراحی بینی در هر فصلی قابل انجام است. البته که هر فصل با توجه به شرایط هوایی، مراقبت های خاصی را بعد از این جراحی می طلبد. در صورتی که فرد آلرژی و حساسیت فصلی شدیدی دارد بهتر است در فصلی این جراحی را انجام دهد که آلرژی کمتری دارد و حساسیت وی قابل کنترل است.

مدت زمان دوره نقاهت

اکثر جراحی های بینی بین 1 تا 3 ساعت زمان می برند. در طول جراحی بیمار بیهوش است و به همین دلیل نیاز است تا با کمک یک همراه به منزل بازگردد. کبودی و تورم بعد از عمل بینی کاملاً طبیعی است و ظرف 5 تا 10 روز بهبود می یابد. مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی کامل در افراد متغیر است و به نوع تکنیک جراحی بستگی دارد. البته با برخورداری از یک سبک زندگی و رژیم غذایی سالم و متعادل و استفاده از مکمل های ویتامین می توان باعث تسریع روند بهبودی گردید.

دکتر سعید ظفرمند جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های سر و گردن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188636641 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بهترین سن برای عمل بینی

رشد بینی تا چه سنی است؟ با افزایش سن به دلیل ایجاد تغییراتی در غضروف بینی و الاستیسیته پوست، بینی هم رشد می کند. البته استخوان بینی در سن بلوغ رشد کامل خود را می کند ولی غضروف بینی همواره با افزایش سن رشد نامحسوسی خواهد داشت. یکی از شرایط لازم برای جراحی بینی رشد کامل استخوان بینی است. معمولاً تا قبل از 16 سالگی عمل بینی انجام نمی گیرد، زیرا احتمال تغییر شکل بینی بعد از عمل وجود دارد.
منبع : www.aestheticinstitute.ie و drlazor.com

دکتر سعید ظفرمند

جراح ومتخصص گوش و حلق  بینی و آندوسکوپی پیشرفته بینی و سینوس و جراح پلاستیک بینی وصورت با همکاری علمی و آموزشی با دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و آزاد اسلامی.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک