سوالات متداول بعد از جراحی بینی

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

در صورتی که جراحی بینی داشته اید و یا این جراحی را می خواهید انجام دهید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. بهتر است که قبل از اقدام به جراحی، نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی را مطالعه کنید. پاسخ به سوالات متداول بعد از جراحی بینی در این مقاله، بسیاری از ابهامات شما را برطرف خواهند کرد. پس با ما باشید تا به سوالات بعد از عمل بینی پاسخ دهیم.

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

تا چه مدت بعد از جراحی بینی نمی توان ورزش کرد؟

جراحی بینی به دلیل حساسیت بالایی که دارد، دوره نقاهت حساس تری هم دارد. پزشکان همواره توصیه می کنند که تا ۲ ماه بعد از جراحی بینی نباید ورزش های سنگین انجام داد. بعد از این مدت با صلاحدید پزشک و بررسی شرایط سلامتی بیمار، وی می تواند به انجام ورزش های روتین گذشته بپردازد.

بعد از جراحی بینی می توان شنا کرد؟

به طور کلی تا دو ماه نباید فعالیت فیزیکی بالایی داشت و شنا هم جزو ورزش های سخت می باشد. ولی بعد از این مدت می توان شنا کردن را شروع کرد. ۲ تا ۳ ماه بعد از عمل شنا کردن بلا مانع است ولی تا شش ماه شیرجه زدن در استخر مجاز نمیباشد .

آیا نیاز به مرخصی گرفتن و استراحت در منزل دارم؟

توصیه می شود که یک هفته تا ۱۰ روز بعد از عمل بینی در منزل استراحت کرده و کارهای بیرون از منزل را به تعویق بیندازید. پس برای این مدت باید از محل کار مرخصی گرفته شود.

در صورتی که بعد از عمل بینی باردار شوم، بینی رشد می کند و بزرگ می شود؟

هورمون های دوران بارداری به طور کلی باعث ورم در تمام بدن و بینی می شوند. این ورم بعد از زایمان و گذشت مدت زمان مشخصی از بینی می رود. پس در صورتی که بعد از جراحی بینی، تورم مشاهده شود جای نگرانی نیست و این مورد برطرف می شود.

جراحی بینی به دلیل حساسیت بالایی که دارد، دوره نقاهت حساس تری هم دارد. دکتر سعید ظفرمند جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام جراحی بینی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۳۶۶۴۱ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تا چند روز برای انجام کارهای روزمره نیاز به همراه دارم؟

بعد از جراحی به دلیل داروهای بیهوشی، فرد دچار گیجی و منگی می شود که برای رانندگی و فعالیت های حساس، نیاز به همراه دارد. ولی در کل برای بسیاری از کارها نیاز به همراه نمی باشد.

چند روز بعد از جراحی بینی می توانم به حمام بروم؟

در صورتی که سر محافظت شود می توان بدن را شست. در صورت لزوم ۴۸ ساعت بعد ازعمل می توان از گردن به پائین حمام کرد ولی حمام کلی لازم است به بعد از برداشتن گچ از روی بینی موکول شود. بعد از برداشتن گچ نیز پس از حمام محل بخیه ها و بینی به آرامی خشک شوند.

برای مطالعه بیشتر، مقاله با عنوان پرسش و پاسخ جراحی بینی را بخوانید.

پاسخ

4 × پنج =